Siyaset
Giriş Tarihi : 10-04-2019 14:17   Güncelleme : 10-04-2019 14:44
Abone ol

CHP İstanbul'daki son oy farkını açıkladı! İşte ilçelerdeki son durum

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu:İstanbul'un Pendik Esenyurt Avcılar ve Maltepe ilçelerinde sayımlar devam etmekte.

CHP İstanbul'daki son oy farkını açıkladı! İşte ilçelerdeki son durum

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yeniden sayıma ilişkin açıklamalarda bulundu. 

KAFTANCIOĞLU SON OY FARKINI AÇIKLADI

Canan Kaftancıoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Şu an itibariyle İstanbul'da 31 bin 186 sandığın 30 bin 247' si sayılmış durumda. İstanbul'un Pendik Esenyurt Avcılar ve Maltepe ilçelerinde sayımlar devam etmekte. Bugün birkaç saat içinde bitecek. Maltepe ilçesindeki sayımlar MHP'nin başvurularıyla yavaşlatılıyor.

Canan Kaftancıoğlu, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki güncel oy farkının 15 bin 119 olduğunu açıkladı. 

dün 57 sandığın kararı çıkmıştı, o sayımlarda bizlerin lehine oylar çıktığı görülüyorç 3-5 oy için, artık bu süreci bitirelim. Artık İstanbul halkı rahatlasın, farkın kapanmayacağı aşikar.

Büyükçekmece ile ilgili, normalde seçim takvimine göre 17 ocak ile 31 ocak tarihleri arasında seçmen listeleri askıya çıkar, itirazlar yapılır, başvurular yapılır. 31 ocak tarihi itibariyle seçmen listeleri kesinşeşir. Bu seçimde de böyle oldu. İstanbul'un 39 ilçesinde de yığma, taşıma seçmen itirazları yaptık. 19 bin 502 seçmene itiraz ettik CHP olarak. 5 bin 862 seçmenin kaydı durduruldu bu itirazlarımızla.

13 bin 680 itirazımız reddedildi. O gün büyükçekmeceye dair de bizim itirazlarımız vardı. biz ve AKP tarafından yasal süreç içinde 3 bin seçmene itiraz edildi. 745 seçmenin kaydı donduruldu, sonrasında da listeler kesinleşti.