Siyaset
Giriş Tarihi : 02-02-2021 16:05   Güncelleme : 02-02-2021 16:05

CHP İzmir gençliğinden Boğaziçi desteği

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan ve CHP İzmir İl Gençlik Basın Sorumlusu Barış Özdil, dün yaşanan olaylardan sonra darp edilerek göz altına alınan 27 öğrenci ile bir araya geldiler.

CHP İzmir gençliğinden Boğaziçi desteği

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serildiği iddiası üzerine haklarında soruşturma başlatılan 2 öğrenci tutuklandı. 2 öğrenci için de ev hapsi kararı verildi. Yaşananları protesto etmek amacıyla İzmir Alsancak ÖSYM binası önünde toplanan İzmir Üniversite Dayanışma Grubu’na polis sert müdahalede bulunarak 27 kişiyi gözaltına aldı. 

Geç saatlere kadar süren ifade işlemleri esnasında öğrencilere destek olmak amacıyla İzmir İl Emniyet Müdürlüğü binasına gelen Kotan, öğrencilerin avukatlarıyla görüşerek son durum hakkında bilgi aldı. Kotan, ifade işlemlerinin sona ermesinin ardından İzmir Tepecik Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne darp raporu almaya giden öğrencilere eşlik ederek kendilerine destek oldu. 

“CHP Gençliği Olarak Yanınızdayız”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan genç ve başarılı Başkan, Boğaziçi Üniversitesi’nde gözaltına alınan öğrencilere destek olmak adına İzmir Alsancak ÖSYM binası önünde toplanan ve gözaltına alınan İzmir Üniversite Dayanışma Grubu’ndaki 27 öğrenci arkadaşımızın ifade işlemleri tamamlandı,dedi. Kotan, Şimdi Tepecik Devlet Hastanesi’ndeyiz. sağlık kontrolünün ardından serbest bırakılan arkadaşlarımızla birlikteyiz. Boğaziçili ve Boğaziçili öğrencilere destek veren tüm yurttaşlarımızın CHP Gençliği olarak yanındayız, diye konuştu.

İz Gazete

AdminAdmin