Siyaset
Giriş Tarihi : 09-08-2020 23:38   Güncelleme : 09-08-2020 23:43
Abone ol

CHP Kadın Kolları Başkanı Belli Oldu!

CHP Kadın Kolları Başkanlığına Aylin Nazlıaka seçildi.

CHP Kadın Kolları Başkanı Belli Oldu!

CHP’nin yeni Kadın Kolları Başkanı Parti Meclisi üyesi Aylin Nazlıaka oldu. Nazlıaka sonucun açıklanmasının ardından, ““Benim listem kırmızı, Fatma başkanın listesi beyazdı. Bu iki renk bile bir ve beraber olduğumuzun göstergesi. Atamız demiştir ki ‘Benim iki önemli eserim var. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’. Her ikisini renkleri de kırmızı ve beyaz” dedi.

CHP 14. Kadın Kolları Kurultayı, Bilkent Odeon’da gerçekleşti. Daha önce adaylığını açıklayan Pınar Parmaksız’ın adaylıktan çekilmesi üzerine Kadın Kolları Genel Başkanlığı için mevcut başkan Fatma Köse ile Aylin Nazlıaka yarıştı.

Divan Başkanı Gökçe Gökçen'in açıkladığı sonuçlara göre, 514 geçerli oydan 308'ini alan Nazlıaka, Kadın Kolları Genel Başkanı oldu. Diğer aday Fatma Köse ise 206 oyda kaldı.

“Rotamız iktidar, kotalar bize dar” diyen Nazlıaka sonuçların ardından kürsüye Fatma Köse ile birlikte çıkarak şunları söyledi:

“Benim listem kırmızıyla, Fatma başkanın listesi beyazdı. Bu iki renk bile bir ve beraber olduğumuzun göstergesi. Atamız demiştir ki ‘Benim iki önemli eserim var. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’. Her ikisini renkleri de kırmızı ve beyaz. Biriz ve beraberiz, birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Fatma başkanım uygun görürse. Ben ona ve ekibine tüm emekleri ve katkıları için minnettarım. Emeğiniz unutulmaz. Bu emeği yoğura yoğura büyüteceğiz.”

Köse de “Bu memlekete yeni bir sayfa açmak üzere yola çıktık. Bu memleketi kara karanlıktan kurtarana kadar bu yolculuk bitmeyecek” dedi.