Siyaset
Giriş Tarihi : 30-01-2018 13:19   Güncelleme : 30-01-2018 13:19
Abone ol

CHP Karabük'te Benlioğlu Sevinci

CHP Gençlik Kolları’nın 15. Olağan Kurult ayı Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Gençlik kollarının kurultayında mevcut Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve İstanbul eski Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu genel başkanlık için yarıştı.

CHP Karabük'te Benlioğlu Sevinci

Yapılan seçimde Mevcut Başkan Emre Yılmaz delegelerden 291 oy alarak yeniden CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’na seçilirken, Kenan Otlu 211 oyda kaldı.

 

Karabük’te bir önceki dönemin Gençlik Kolları İl Başkanı Senem Yıldız Benlioğlu, Emre Yılmaz’ın listesinden seçimlere girdi ve 23 yıl sonra 

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğine seçilen ikinci isim oldu. Aynı görevde daha önce eski il başkanlarından Bayram Karadağ bulunmuştu.

Benlioğlu’nun CHP Gençlik Kolları Genel Merkezinde görev alması parti tabanında büyük coşku ile karşılandı. Karabük’ün üst düzey yönetici hasretini gideren Senem Yıldız Benlioğlu Meydan Haber’e yaptığı açıklamada, “Dün gerçekleşen 15. Olağan CHP Gençlik Kolları Kurultayımızda Emre Yılmaz Başkanlığındaki kırmızı listeden oyları ile bizleri merkezi yönetim kurulu üyeliğine seçen tüm delege arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Böylece Karabük tarihinde ikinci, il olduğu 1995 yılından bu yana da ilk MYK üyesini çıkarmış oldu. Bu süreçte yanımda olan ekipten öte kardeş olan Mustafa Alptuğ Akkoca, Güvenç Erdoğan, Tahsin Mert Karagöz, Erdem Doğancı  ve aynı yönetimde yer aldığım Kutay Özköse’ye verdikleri güç için ayrıca teşekkür ederim. Üstlendiğimiz sorumluluğun farkındayım. Bize güvenenleri asla mahcup etmeyeceğiz. Partimize ve CHP gençliğimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.