Siyaset
Giriş Tarihi : 22-12-2019 20:52
Abone ol

CHP Kemalpaşa Örgütü 'Değişim' Dedi

Kemalpaşa İlçe Kongresi Dere Mesire Alanı Atatürk Salonu’nda yapıldı. Kongrede mevcut Başkan Mehmet Ayçil ile Ahmet Celil Balyeli yarıştı.

CHP Kemalpaşa Örgütü 'Değişim' Dedi

Seçim sonunda 138 oy alan Balyeli ilçe başkanı seçilirken, Ayçil ise 132 oyda kalarak koltuğunu kaybetti. Kemalpaşa'da kongre öncesi terafsızlığını ilan eden Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı her iki listeye de yazıldı.

Ahmet Celil Balyeli'nin asil yönetim kurulu listesinde yer alan Gamze Burç, Dilek Buyrukçu, Aslı Demirören, Hasan Er, Süleyman Ergüner, Koray Gerem, Ali Gvrem Erhan Gönülbağı, Ebru Kasap, Kerim Kurnaz, Selim Pişkin, Yüksel Sarıbaş, Cem Suluoğlu, Halil Şen, Ali Şentüzen, Salih Yalçın ilçe yönetici seçildi.

Yedek liste: Barış Özdemir, Yıldırım Türkmen, Halil Topuzoğlu, Erol Yeşilırmak, Mehmet Türkoğlu, Engin Vargör, Neşe Öztürk Erhan Tetik, Ali Emre Şirin, Recep Zümbül, Özden Çoşkun, Halil Tetik, Emir Erol, Daup Özalp, Süleyman Canoğlu, Özkan Çetin.

İl delegeleri: Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Ahmet Cemil Balyeli, Nimet Aslan, Nevzat Demirtaş, Nevzat Efe, Mehmet Karadağ, Hatice Korukçuoğlu, Bülent Oray, Duran Şahin, Ahmet Yılmaz, Hamza Yılmaz.

Kongreye CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İzmir eski Milletvekili Mustafa Moroğlu, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrenin Divan Başkanlığını Milletvekili Kamil Okyay Sındır yaptı.

Kongrenin açılış konuşmasında Sındır, "Bugün burada partimizin ve ülkemizin  geleceğine ait düşüncelerin konuşulduğu, tartışıldığı bir kongre gerçekleştiriyoruz. Buradan çıkan fikirleri de il kongre sürecine taşıyacağız. Üyelerimizin, delegelerimizin sesi kurultaya kadar ancak böyle ulaşır.  Kongrelerimizde iktidara giden yolda kadrolarımızı belirliyoruz.
Bugünkü iktidar nedeniyle özünden koparılan bir demokrasi, uçuruma sürüklenen bir ekonomi var. Tek adam rejimini yeniden parlamenter güçlü bir demokratik düzene evirinceye kadar, ülkemizin huzur ve refahını sağlayıncaya kadar, yurdumuzu ekonomik dar boğazdan çıkarıncaya kadar mücadelemizden asla geri adım atmayacağız. Atamızın çizdiği yolda ülkemizi çağdaş uygarlıklar düzeyinin de üzerine siz parti neferlerimizle birlikte çıkaracağız. Heyecanımız yüksek; 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde elde ettiğimiz zaferi genel seçimlerde de tekrarlayacağız. Ve bu kongrelerimizde, partimizi iktidara taşıyacak kadrolarımızı belirliyoruz... Unutmayalım kongrelerimiz bir bayrak yarışı. kırgınlıklara, küskünlüklere yer vermeden bu süreci tamamlayacağız ve emin adımlarla iktidara yürüyeceğiz.” dedi.