Siyaset
Giriş Tarihi : 08-02-2020 18:07
Abone ol

CHP Manisa'da Genç Kadın Devrimi!

CHP Manisa'da Gülşah Durbay İl Başkan Adaylığını Açıkladı.

CHP Manisa'da Genç Kadın Devrimi!

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanlığı için CHP Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay adaylığını açıkladı. 

 

23 Şubat'ta yapılacak olan kongrede Manisa İl Başkanı Semih Balaban ile Gülşah Durbay yarışacak. Durbay'ın bugün Manisa İl Başkanlığında yaptığı açıklama coşkulu ve kalabalıktı. Adaylık açıklamasına CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen, CHP İl Başkanı Semih Balaban, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, partililer katıldı.Katılan herkese teşekkür eden Gülşah Durbay seçilen 17 ilçe başkanını tebrik etti, görevlerinde başarılar diledi. Bu kongrede mavinin, turuncunun değil CHP’nin kazanacağını söyleyen Durbay, büyük yürüyüş için ilk adamı başlatmak için aday olduğunu açıkladı. CHP Gençlik Kolları Başkanı görevini yürütürken il başkanlığına aday olduğunu belirten Durbay, CHP Manisa’da ilk kadın başkan olmak için delegelerden destek istedi. Gülşah Durbay’ı ilk tebrik eden rakibi Semih Balaban oldu.

Gökçe Gökçen: Çalışkanlığına ve İlkeli Siyasetine İnandığım Yol Arkadaşım Gülşah Durbay'a Desteklerinizi Bekliyorum

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, " Bugün burada olma sebebim, İstanbul'dan buraya gelme sebebim umudu yeşertenlerden biri olan dostum, yol arkadaşım, Gençlik Kollarında birlikte mücadele ettiğim Gülşah Durbay'ın adaylık açıklamasında bulunmak için geldim. Gülşah Başkan dinamizmi ile gençliği ile , dürüstlüğüyle , çalışkanlığıyla ve ilkeli siyaseti ile her zaman takdir ettiğim bir başkanımız olmuştur. Bu yüzden bu demokratik süreçte, partimizin işlettiği bu demokratik süreçte Gülşah Durbay başkanımıza desteklerinizi bekliyorum"dedi. 

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, "Sizlere emanet ettiğimiz Gençlik Kolları İl Başkanımız Gülşah'ımız var.Türkiye'de gençliğin yani memleket gençliğinin 19 Mayıs 1919'da başlayan uzun yolculuğu işte bugün yine devam ediyor. Sizler değerli, kıymetli örgütümüz yol arkadaşımız Gülşah'ın arkasında bu denli durmanız ve İlçe Başkanlarımız düzeyinde bu denli destek olmanız bizleri, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları olarak çok mutlu etmiştir. Bundan sonra ki süreçte yaklaşık 19 milyon genç olan Türkiye'de Gülşah Durbay'ın İl Gençlik Kolları Başkanlığından Ana Kademe İl Başkanlığına devam eden yolculuğunu destekliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları öylesine bir ocaktır ki 60'lı yıllardan bu yana Altan Öymenleri, Bülent Ecevitleri ve Deniz Baykalları yetişmiştir. İşte bu ocağın kültürüyle yetişen bir genç kardeşimiz bugün yanımızda sizlerin karşısında. 23 Şubat'taki kongrede umarım sizlerin desteğiyle Ana Kademe İl Başkanımız olacak" dedi.