Siyaset
Giriş Tarihi : 22-03-2019 11:33   Güncelleme : 22-03-2019 11:33

CHP Milletvekili Gürer, sokak sokak gezip CHP’li adaylar için destek istiyor

SOKAK SOKAK DESTEK TURU

CHP Milletvekili Gürer, sokak sokak gezip CHP’li adaylar için destek istiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, partisinin belediye başkan adayları, il gene meclisi ve belediye meclis üyesi adaylarına destek istemek için cadde cadde, sokak sokak dolaşıyor. 

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, geri sayıma geçilen yerel seçimler için çalışma temposunu artırdı. İl Merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştiren Gürer, Eski Sanayi Sitesi’nde de sanayici esnafıyla bir araya geldi. Eski vali konağı caddesi, yeni çarşı, şadırvan park ve mezbaha caddesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Gürer, kahvelerde vatandaşlarla görüştü. Belediye Başkan adaylarına destek istedi.

 

Adeta kapı kapı dolaşarak CHP’li adaylar için destek isteyen Gürer, yerel seçimlerin önemine değindi. Ömer Fethi Gürer, “Türkiye her anlamda bir kaosun içine sürükleniyor. Varsa halinden memnun olan böyle devam etsin, ülkenin gidişatından memnun olmayanları CHP çatısı altında birleşmeye davet ediyorum” dedi. 

 

GÜRER’E YOĞUN İLGİ 

 

Gürer, il merkezinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Ömer Fethi Gürer’e Niğde Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, il ve ilçe  başkanları, belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi adayları da eşlik etti.

 

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE CHP FARKINI GÖRECEKSİNİZ 

 

Yeni Çarşı, Şadırvan Park, Eski Vali Konağı Caddesi, Seçluklu Caddesi’nde seçim çalışmalarını sürdüren  Ömer Fethi Gürer, hem esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi hem de vatandaşlara CHP’li belediyeler ile diğer partilere mensup belediye başkanlarınca yönetilen belediyeler arasındaki farkı anlattı. Gürer, CHP’li başkanlar tarafından yönetilecek belediyelerde sosyal belediyecilikte yapılacak hizmetlerden örnekler verdi. 

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, beraberindeki heyetle ilk olarak Eski Sanayi Sitesi’nde ziyaretler gerçekleştirdi. Sanayi sitesindeki dükkanları tek tek gezen Gürer, burada esnafın sorunlarını dinledi. 

 

NİĞDE HER ANLAMDA İHMAL EDİLDİ 

 

Ömer Fethi Gürer, ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada Niğde’nin hem genel hizmetler hem de yerel hizmetler bakımından ihmal edildiğinin net bir şekilde tüm vatandaşlar tarafından görülmeye başlandığına dikkat çekti. Gürer, “Ziyaret ettiğimiz esnafımız, cadde ve sokaklarda karşılaştığımız vatandaşlarımızın bize olan ilgisine çok teşekkür ediyorum. Hemşerilerimiz, AKP iktidarı döneminde hem yerel hem de genel hizmetler bakımından yeterince destek ve yatırım alamadıklarından yakınıyorlar. Niğde’nin ihmal edildiğini artık tüm vatandaşlarımız görmeye başladı. AKP iktidarı bu ihmalin bedelini 31 Mart yerel seçimlerinde sandıkta ödeyecek. Bunu ziyaret ettiğimiz her yerde açık seçik görebiliyoruz” dedi. 

 

CHP’Lİ BAŞKANLAR TARAFINDAN YÖNETİLEN BELEDİYELERİN FARKI 

 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP’li başkanlar tarafından yönetilen belediyeler ile diğer partilere mensup başkanlar tarafından yönetilen belediyeler arasındaki farkı da vatandaşlara anlattı. Ömer Fethi Gürer, “Türkiye genelinde ve Niğde’de CHP’li belediyelere bakıldığında hem hizmetler, hem sosyal belediyecilik açısından çağdaş, şeffaf hizmetlerin alındığını görebiliyoruz. Ancak diğer partili belediyelere baktığımızda hep rant, adam kayırmaca, betonlaşan yerleşim birimleri görüyoruz. Bu durum vatandaşlarımız tarafından da net bir şekilde fark edilebiliyor” dedi. 

 

TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR 

 

Türkiye’nin hem ekonomik, hem tarım hem iç ve dış politikada iyi yönetilmediğini de anlatan Gürer, “Kimse halinden memnun değil; halinden memnun olan varsa böyle devam edebilir. Ancak ülkenin gidişatından memnun olmayanları, yaşadıkları bölgelere gerçek manada hizmet getirilmesini isteyenleri, şeffaflığı, çağdaş ve huzurlu kentleri isteyen tüm vatandaşlarımızı CHP çatısı altında birleşmeye davet ediyorum” diyerek, CHP’li adaylara destek istedi.