Siyaset
Giriş Tarihi : 16-07-2020 15:05   Güncelleme : 16-07-2020 15:05
Abone ol

CHP PM listesinde sürpriz isim!

CHP Kurultayına az bir süre kala kulisler hareketlendi.

CHP PM listesinde sürpriz isim!

CNN TÜRK Muhabiri Ünal Kaya'nın canlı yayında aktardığına göre, Partinin 2 bin 500 onur üyesi, pandemi nedeniyle CHP kurultayına davet edilmeyecek. Önder Sav ve Şahin Mengü'ye davet gitmeyecek. CHP lideri Kemal Kıılıçdaroğlu, onur üyelerine mektup gönderecek. Neden davet gönderemediklerini anlatan bir mektup gönderecek.

Ana muhalefet partisinde kurultayda genel başkanlık için en güçlü aday Kemal Kılıçdaroğlu. Aytuğ Atıcı 65 ili ziyaret etti ve binin üzerinde delege ile görüştü. Bir diğer isim ise İlhan Cihaner. İl ziyaretlerini ve delegelere ziyaretini sürdürüyor. Cihaner'in bir iki gün içinde adaylıkla ilgili kesin kararını vermesi bekleniyor.

En sıkı yarış Parti Meclisi seçimleri. Kılıçdaroğlu kendi isimlerini, parti içi muhalefet ise kendi adaylarını liseye koymak istiyor. Z kuşağından bir iki ismin de listeye girmesi bekleniyor.
Kılıçdaroğlu'nun Selin Sayek Böke'yi de anahtar listesine yazması bekleniyor. Ayrıca yeni isimler olarak eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, eski İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbatoğlu ve CHP Bursa Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de anahtar listeye taşınması beklenen isimler.

Parti Meclisi'ne taşınacak yeni isimlerle ilgili son bir not ise şöyle:

Avrasya Araştırma'nın sahibi Kemal Özkiraz'ın da Parti Meclisi listesine girmesi bekleniyor.