Siyaset
Giriş Tarihi : 07-05-2019 10:14

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan sert açıklama: YSK'ya etki yapan çete...

CHP sözcüsü Faik Öztrak 00.15'te açıklama yapacak ve olağanüstü MYK'dan çıkan sonucu paylaşacak.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan sert açıklama: YSK'ya etki yapan çete...

GERÇEK GÜNDEM - CHP Sözcüsü Faik Öztrak, YSK'nın İstanbul seçimini yenileme kararını ve olağanüstü MYK'dan çıkan sonucu paylaştı.

Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları:

 

"31 Mart'ta sandıktan çıkan irade dün masa başında gasp edilid. Ülkemizde hukuk cinayeti işlendi. Kaybeden Türk demokrasisidir. YSK, kanunlara iştihatlarına uymayarak kendimi imha etmiştir.

Referandumda mühürsüz oy kararında seçmen iradesine vurgu yapan YSK seçmenn iradesini yok saydı. Alınan karar milletin aklına yatmamış, içine sinmemiştir.

Seçimle gelenlerin seçimle gitmedikleri bir oyun YSK'ya etki yapan bir çete tarafından onaylandı. Demokrasinin son kalesi olan sandığa darbe yapılmıştır. YSK, önceki içtihatlarını çöpe atmıştır.

Siyaset, ekonomi ve ülke güvenliği çok daha derin bir belirginliğe sürüklenmiştir. Türkiye rotasını çağdaş medeniyetlerden Ortadoğu'nun başarısız medeniyetler ligine çevirmiştir. YSK, seçimi iptal ederek kendi varlığını inkar etmiştir.

Kurul iktidardan aldığı talimatla verdiği talimatla şarompole yuvarlamıştır. Demokrasiyi iktidara gelmek için tramvay olarak gören zihniyet tramvaydan inme kararını vermiştir.

Bu kararı alanlar Ramazan'ın ilk gününde iftarlarını kul hakkıyla açmışlardır."