DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Siyaset
Giriş Tarihi : 03-04-2019 15:45   Güncelleme : 03-04-2019 15:45
Abone ol

CHP sözcüsü Öztrak: Sayımda ilginç olaylar yaşanıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı düzenledi.

CHP sözcüsü Öztrak: Sayımda ilginç olaylar yaşanıyor

GERÇEK GÜNDEM CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak parti genel merkezinde basın toplantısı yaptı.

Öztrak'ın konuşmasından satır başları şöyle; 

Bu kolay kolay vicdanlara sinebilecek bir gelişme değildir. Aynı olayda farklı kararlar vermek hukuka olan güveni sarsar, kamu vicdanını rahatsız eder. Demokrasi açısından belirsizlik yaratır, ekonomi açısından belirsizlik yaratır.

Türkiye belirslizliği hiç kaldıramayacak noktadadır. Daha önce Bahçeli'nin, Erdoğan'ın ifade ettiği biçimiyle Türkiye'nin gerçek gündemi olan ekonomiye dönmesine ihtiyaç vardır.

Biz hak hukuk adalet diyerek yürümüş partiyiz. Herkesin hakkına hukuka sahip çıkarız. Ama kendi hakkımızı da yedirmeyiz, hukukumuzu ezdirmeyiz.

Sorular

İmamoğlu'nun Anıtkabir ziyareti

Tabi, seçim sonrasında muazzam bir algı operasyonu yürütülüyor. Sandıklardaki sayımlar bittikten sonra hem sayın Yavaş hem sayın İmamoğlu seçilmiş belediye başkanları olarak ortaya çıktılar. İtirazlar var ama baktığınız zaman durum son derece açık. Sonuçlar çok fazla değişmiyor. Bu baskılar devam ederken İstanbul'da hatırlayın sayın Binali Yıldırım ilk algı operasyonunu yapan olmuştur. Belediye başkanı seçildim deyip teşekkür etmiştir. Bu teşekkürün AA'nın veri akışını durduğu bir anda gelmiş olması son derece manidardır.

Daha sonra özellikle topladığımız veriler ışığında biz verileri vermeye devam ettik ve sayın İmamoğlu'nun öne geçtiği gözüktü.

sayımlar yapılırken ilginç olaylar yaşıyoruz. sadece iktidar partisinin lehine çıkan oylar dikkate alınıp millet ittifakının lehine çıkan oyları görme süreci yürütülüyordu, YSK'ya itiraz ettik. Ben şunu söyleyeyim, arkadaşlarımız, örgütümüz, il başkanımız, sayın Ekrem İmamoğlu, gönüllülerimiz, milletvekillerimiz bu süreçte çok büyük bir özveriyle çalışıyorlar

Ama büyük bir algı operasyonu sürdürülüyor, bu algı operasyonu devam etmesi halinde toplumda ciddi bir kutuplaşma yaratabilir.

Bahçeli'nin yerel seçim önerisi

Bugün bizim 31 Mart'ta yapılan seçimleri sonuçlandırmak önceliğimiz, yeni bir belirsizlik yaratmamak.

Pahalılık milletimizin belini büküyor, işsizlik aynı şekilde. Ekonomi olağanüstü yavaşlamış vaziyette. Bir an önce belirsizliği bitirip bu gündeme dönmek zorundayız. Bu bugünün işi değildir, bugünün işi ekonomik krizin sorunlarını çözme zamanıdır.

AKP'nin itiraz açıklamaları

Arkadaşlarımız ilçe seçim kurullarından gelen sonuçları hızla giriyorlar. Bizim elimize gelen verilere göre CHP'nin lehine olan bir takım sayımlar ortada duruyor. Orada bütün siyasi partilerin temsilcileri duruyor. Sonuçların çok fazla değişebileceğini zannetmiyorum.

ABD açıklamaları

Türkiye yıllardan beri 1947'den itibaren çok partili siyasi hayatın olduğu bir ülkedir. Bizim ABD'den demokrasinin, seçimlerin nasıl yapılacağı konusunda ders almaya ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA