Siyaset
Giriş Tarihi : 24-12-2018 14:28   Güncelleme : 24-12-2018 14:28

CHP Sözcüsü'nden Metin Akpınar ve Müjdat Gezen tepkisi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

CHP Sözcüsü'nden Metin Akpınar ve Müjdat Gezen tepkisi

GERÇEK GÜNDEM - CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Erdoğan'ın dün yargıya verdiği talimat sonrası haklarında açılan jet soruşturma sonrası gözaltına alınan ünlü sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında konuştu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları:

İsrail'den yahudi cesaret madalyası alan kimdi? Mavi marmara mağdurlarının israil aleyhine dava açmasını önlemek için yasa çıkartan kimdi? Tüm bunları yapanların başkalarına terör destekçisi deme hakkı yoktur. Ekonomik kriz insanlarımızı kasıp kavururken Erdoğan boş laf konuşmaktan sıkılmıyor.

Tek adam parti devleti projesinin uygulamaya koyulduğu günden beri demokrasinin kalitesini gösteren tüm uluslararası karşılaştırmalarda kafaüstü çakılıyoruz.

Vatandaşlarımız yarın endişesiyle, işsizlikle harap düşmüş vaziyette.

METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN'İN GÖZALTINA ALINMASI

Geçtiğimiz hafta Fatih Portakal'ı hedef gösterdi, bu hafta da hedefi Gezen ve Akpınar oldu.

Dün talimat verdi, bugün sabah saatlerinde ülkenin sanatçıları adliyeye götürüldü.

Bu yürütmenin yargı üzerindeki tahakkümünün ne hale geldiğini açıkça gösteriyor.

Akpınar ve Gezen'in ifadeleri demokrasiden uzaklaşılması halinde neler olabileceği hakkında söylemlerdir. Bu söylemlerde Erdoğan'ın ismi bile geçmiyor.

"EY KILIÇDAROĞLU DEMESİYLE VATANDAŞIN KARNI DOYMUYOR"

AKP Genel Başkanının milletimizin parasıyla meydan meydan gezip eyy Kılıçdaroğlu demesiyle vatandaşın karnı doymuyor.

Borç taksidini ödemeyen aileleri, siftah yapmadan dükkanını kapatan esnafı, çiftçiyi hatırlasın.

Bütçede rejimin kendisi gibi ucube çıktı. Saray 24 Haziran'da faizle nasıl uğraşılıyor göreceksiniz demişti, ne yaptığını gördük. Geçtiğimiz hafta çıkan bütçe neye hizmet edildiğini açık seçik ortaya koyuyor.

"BU BÜTÇE FAİZ LOBİLERİNİN BÜTÇESİ

Faiz ödeneklerindeki artış, milletin alın terinden alınan vergilerden alınıp faiz lobilerine verilecek bütçe yüzde 53 buçuk artmış. Bu bütçe faiz lobilerinin bütçesi.

Kaptanı usta olmayan gemiye her rüzgar kötüdür. Gökyüzünü gri bulutlar kaplamış. Vatandaş yalnız, çaresiz. Ekonominin dümeni uzman olmayan ellere emanet. Bütçe kötüleşmeye devam ediyor, açık büyüyor, tek bir ayda bütçe fazla verdi diye hemen bütçe disiplininden falan bahsetmeye başlıyor damat.

Damat böyleyken kayınpederi de kendisinden aşağı kalmaz. Rahibi 24 saatte oval ofise gönderdiği tarihi milat tutmuş. Meydanlarda bu tarihe göre döviz hikayeleri anlatıyor.

Güven arttı diyor meydanlarda, bakıyorum ekonomik güven endeksleri geriliyor. Nereden çıkıyor bu güven artışı bunu anlamak mümkün değil. Kriz yokmuş gibi yaparak vatandaşa bunları yuttururuz zannediyorlar.

Görmezden gelerek, aspirin vererek bu işi çözemezsiniz.

Ucube tek adam parti devletini kurmak için 6 ay içinde devleti işlemez hale getirdiler. Bunun sorumluluğunu her zaman olduğu gibi iç ve dış mihraklara yıkmanın peşindeler.

Bi kere de çıkın deyin ki "Bugün bu noktaya bizim de yaptığımız hataların sonucu olarak geldik." Hep başkalarını suçluyorlar...

"SARAY İDARESİ MİLLETTEN KOPMUŞTUR"

Bu saray idaresi milletten kopmuştur, iktidar kibir hastalığına tutulmuştur. Vatandaş elektrik faturalarına isyan ediyor. Enerji bakanı ise çıkmış milletle alay ediyor. Çiftçi tarlasını ekemez hale gelmiş, Tarım bakanı çıkmış "paramız var ki tarım ürünlerini ithal edebiliyoruz" diyor. Bu açıkça milletle dalga geçmektir.

"ERDOĞAN'IN IMF İLE FLÖRT ETTİĞİNE İLİŞKİN DEDİKODULAR VAR"

Bu haftasonu yine AKP Genel Başkanı şunu söyledi: Türkiye IMF programlarından çıktığı için gezi oldu dedi. Ama diğer taraftan da etrafta uzunca bir süredir Erdoğan'ın IMF ile flört ettiğine ilişkin dedikodular var.

Damadın iç kabinesinden bazı isimlerin seçimden sonra Türkiye'nin IMF ile bir program yapacağı yönünde ifadelerde bulundukları biliniyor.

"BU İKTİDAR, SARAY IMF İLE SÖZÜ KESMİŞ"

Yitirdikleri güveni IMF programının arkasına saklanarak kazanmaya çalışacaklar. Bu duyumlar yabancı bankaların yazılı raporlarına da yansıdı. Bir yabancı banka diyor ki: IMF'nin Türkiye'nin krizden çıkış için yol gösterici yardımlarda bulunduğuna dair bilgiler var. Bu iktidar, saray IMF ile sözü kesmiş. Nişanı 31 Mart sonrasına bırakmışlar.

IMF'DEN BORÇ ALAN İLK CUMHURBAŞKANI OLARAK ERDOĞAN TARİHE GEÇECEK

Damadı devletin hazinesinin başına koyarsanız, işsizlik sigortası fonundan bankalara sermaye vermeye kalkarsanız, vatandaşlara tasarruf derken kendiniz uçan saraylarda gezerseniz, ülkenin rezervlerini eritir kısa vadeli borcunu bile karşılayamaz hale getirirseniz, yandaşı zenginleştirmeyi kalkınma zannederseniz, soluğu alacağınız yer IMF'nin kapısıdır.  IMF'den borç alan ilk cumhurbaşkanı olarak Erdoğan tarihe geçecek.

AKP iktidarı seçimleri kazanabilmek için her türlü hukuksuzluğu deneyecek. Ama korkunun ecele faydası yok. 31 Mart'ta milletimiz atacağı tokatla bu kibir abidelerine hadlerini bildirecek.

 

AdminAdmin