Gündem
Giriş Tarihi : 15-05-2018 14:45   Güncelleme : 15-05-2018 14:45
Abone ol

'CHP vatandaşa oy bile attırmadı'

Yeni Şafak gazetesi, 77 yaşındaki Ayık'ın ''1946 seçiminde oy kullandım. CHP vatandaşa oy bile attırmadı'' ifadelerini sayfalarına taşıyarak inanılmaz bir hataya imza attı.

'CHP vatandaşa oy bile attırmadı'

Hükümete yakın Yeni Şafakgazetesi, 24 Haziran seçimlerinden önce, vatandaşın nabzını tutmak için Afyonkarahisar’a gitti.

Vatandaşlarla görüşen Yeni Şafak ekibi, ''Erdoğan’la devam'' başlıklı bir haber yayımladı.

Haberde Üzeyir Ayık isimli vatandaşın sözleri dikkat çekti. Yeni Şafak’ya yer alan haberde “1946’da CHP oy bile attırmadı” ara başlığıyla şu ifadelere yer verildi:

''77 yaşındaki Üzeyir Ayık, Türkiye'nin millileşme hamlesinin Özal ile başlayarak Erdoğan yönetimiyle devam ettiğini söyledi. CHP döneminde milletin esir olduğunu anlatan Ayık, şunları söyledi: ‘1946 seçiminde oy kullandım. CHP vatandaşa oy bile attırmadı. Ben ve bir arkadaşım köy namına oy kullanmaya gittik. O yüzden Erdoğan'ın kıymetini bilmeli.''

YALANCININ MUMU…

Odatv'de yer alan haber göre, propaganda yapmaktan gazeteciliği unutan Yeni Şafak ekibi, 77 yaşındaki Ayık’ın ''1946 seçiminde oy kullandım. CHP vatandaşa oy bile attırmadı'' ifadelerini CHP’yi karalamak adına sayfasına taşıdı.

Ancak, Ayık, 1941 doğumlu. 1946 seçimleri yapıldığında 5 yaşında.

Yasalara göre seçme hakkını kullanabilmek için 18 yaşını doldurmak gerekiyor.

Sonuç olarak Yeni Şafak, gazeteciliği unutup, yalan ifadelerle de olsa propaganda yapmaya odaklandığı için 1946 seçimlerinde 5 yaşında olan birine “1946 seçiminde oy kullandım. CHP vatandaşa oy bile attırmadı. Ben ve bir arkadaşım köy namına oy kullanmaya gittik. O yüzden Erdoğan'ın kıymetini bilmeli” dedirtip, bunu sayfasına taşıyabildi.