Siyaset
Giriş Tarihi : 04-10-2018 19:41   Güncelleme : 04-10-2018 19:41
Abone ol

CHP’de Bir Belediye Başkanı Adayı Daha Belli Oldu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Topuklu Efe olarak da tanınan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın ardından bir belediye başkanı adayını daha ilan etti.

CHP’de Bir Belediye Başkanı Adayı Daha Belli Oldu

Kılıçdaroğlu, Çanakkale programındaki konuşmasında Biga Belediye Başkanı’nın bugüne kadar başarılı çalışmalara imza attığını ve yeni dönemde de bu çalışmaları sürdüreceğini belirterek, yeniden aday gösterileceğinin işaretini verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale kent merkezindeki Altın Yıllar Yaşam Merkezi’ndeki yaşlılar ile Ata’m Kreş ve Çocuk Merkezi’ndeki çocukları ziyaretinin ardından, Biga ilçesine geçti. Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı CHP’li İsmail Işık’ı makamında ziyaret etti.

KILIÇDAROĞLU’NDAN IŞIK’A ÖVGÜ

Açılış programındaki konuşmasının ardından, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı sahneye çağıran Kılıçdaroğlu, kendisinden ve tüm belediye başkanlarından, hangi partiden olursa olsun hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmet götürmesini ve harcadığı her kuruşun hesabını millete vermesini istedi.
Konuşmaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve protokol üyeleri kurdele kesme geleneğinin aksine, kurdeleyi çözerek açılışı yaptı. Ardından da barış güvercini uçurdu.

Açılış törenine; CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Muharrem Erkek, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, CHP’li ilçe belediye başkanları, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, ilçe başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı