Siyaset
Giriş Tarihi : 01-02-2020 10:07
Abone ol

CHP'de Örgütün Kararı Genç İsim Gülşah Durbay

İlçe kongrelerini tamamlayan CHP Manisa'da il başkan adayları konuşulmaya başlandı.

CHP'de Örgütün Kararı Genç İsim Gülşah Durbay

Yeni seçilen ilçe başkanlarının tamamına yakını bir araya gelerek il başkan adaylarını değerlendirdi.

İki günlük bir çalışmanın ardından ilçe başkanları il başkan adaylığı için CHP Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah DURBAY’ın adaylığında birleşti.
2015 yılından bu yana 2 dönem CHP İl Gençlik Kolları başkanlığını başarılı şekilde yürüten ve çalışmalarıyla adını CHP’nin tüm örgütlerine duyuran Durbay örgüttün adeta evladı görülüyor. 
İlçe kongrelerinde mevcut başkanların büyük çoğunluğunun değişmiş olması, bu değişimin il kongresine de yansıyacağı CHP kulislerinde konuşuluyor. 
İl başkan adaylığını yeniden açıklayan Semih BALABAN’ın adaylık açıklamasına sadece merkezdeki iki ilçe başkanının katılması Balaban’ın örgüt desteğini kaybettiği yorumlarına neden oldu.  
Gelişmeler 23 Şubat tarihinde yapılacak olan CHP Manisa il kongresinin şimdiden hareketli geçeceğini gösteriyor.

Gülşah Durbay Kimdir?

1988 Manisa doğumlu Gülşah Durbay, Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun oldu. Yaşar Üniversitesinde İşletme bölümünde Yüksek Lisansını yapan Durbay, dereceyle mezun oldu. Sosyal Demokrat, Cumhuriyet Halk Partili bir ailede yetişen Gülşah Durbay, 2015 yılı Nisan ayında önce Saruhan Gençlik Kolları başkanı ardından 2015 yılı Aralık ayında da Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi. Gençlik Kolları Başkanı olarak Referandumda Manisa'da 'Hayır'ın çıkarılmasında ve gençlerin örgütlenmesinde görevini başarıyla yerine getirdi. 2017 Aralık ayında tekrar İl Gençlik Kolları Başkanı seçilen Durbay, aktif olarak görevini devam ettiriyor.