Siyaset
Giriş Tarihi : 10-09-2020 13:43   Güncelleme : 10-09-2020 13:43
Abone ol

CHP'de süpriz bir çıkış daha! Muharrem İnce'nin ardından o isim de harekete geçiyor

CHP'de Kurultay'ın ardından 'Bin Günde Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce'nin ardından bir isim daha harekete geçti.

CHP'de süpriz bir çıkış daha! Muharrem İnce'nin ardından o isim de harekete geçiyor

CHP'de eski Yalova milletvekili ve partinin 2018'deki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin "Bin Günde Memleket Hareketi"ni, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundaki en önemli kilometre taşlarından Sivas Kongresi'nin 101. yılında Sivas'tan yola çıkarak başlatmıştı. 

Muharrem İnce'nin ardından CHP'de bir isim daha yurt turuna çıkmayı planlıyor. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partinin yeterli muhalefet etmediğini ve halk temas etmediğini tespit ettiklerini belirterek yurt turunu başlatacaklarını belirtti.

"DİYARBAKIR'DAN BAŞLAYACAK"

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş geçtiğimiz günlerde Gürsel Tekin’in Kozyatağı’nda eski ve yeni milletvekilleri ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldiğini, otobüsünü hazırladığını ve bir yurt turuna başlayacağını paylaşmıştı. 

Yarkadaş, Gürsel Tekin’in turunun Diyarbakır’da başlayacağını öne sürerek, amacının CHP içinde bir muhalefetten ziyade halk nezdindeki "CHP sadece seçim zamanı halka dokunur" algısını yıkmak olduğunu ifade etmişti. 

Gürsel Tekin ile görüştüğünü de kaydeden Yarkadaş, "Bana, oturup konuştuklarını ve CHP’nin yeterli muhalefet etmediğini, halka yeterince temas etmediklerini tespit ettiklerini söyledi" ifadeleriyle iddiaları doğrulamıştı.

"ONUN DA BİR OTOBÜSÜ VAR"

Barış Yarkadaş'ın ardından Sabah yazarı Mahmut Övür de Gürsel Tekin'in yurt turlarına başlayacağını belirttiği yazısınında şu ifadeleri kullandı:

"İlk yola düşen eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'dı. Müthiş bir cesaretle parti bile kurdu. İlginçtir Muharrem İnce bile onun kadar cesur olamadı ve "Memleket Hareketi"yle yetindi. Şimdi bu ikiliye, Yılmaz'ın hemşerisi Gürsel Tekin de katılıyor. Siyaset piyasası iki Ardahanlıyı kaldırır mı bilemem ama Tekin de yollara düşmüş, hatta İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin gibi 4 büyük şehirde toplantılar bile yapmış.

İlk duyduğumda "Yok artık" dedim ama doğruymuş. Şaşkınlığımın nedeni, CHP gibi büyük bir partide en tepeye kadar gelen, Kılıçdaroğlu'ndan sonra ikinci adam pozisyonunu kazanan, son kurultayda da anahtar listeye konduğu halde çizik yiyen biri şimdi halka ne anlatacak?

Ayrıca Tekin'in siyasete bakışı sık sık çıktığı TV tartışmalarından biliniyor. Bugüne kadar halka dokunan bir siyasetçi olarak yeni bir şey söylediğine dair herhangi bir işaret de yok.

Tam tersine son dönemde daha çok sosyal medyayı kötü kullanan "Post Truth" bir siyasetçi imajıyla dikkat çekiyor. Şimdi neyi nasıl düzeltir bilemem ama şunu biliyorum, onun da artık bir otobüsü var ve herhalde o da cumhurbaşkanı olmak istiyor."

Kaynak: Günboyu Gazetesi