Siyaset
Giriş Tarihi : 29-09-2016 13:22   Güncelleme : 29-09-2016 13:22
Abone ol

CHP'de yeniden 'Kuva-yi Milliye Ruhu'

Birkaç gündür sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken bir grup CHP’li genç, parti içerisinde yeni bir oluşum mu başlıyor sorusunu akıllara getirdi. “Kuva-yi Milliye Ruhu” adı altında yapılan paylaşımlar kısa sürede hedef kitle üzerinde algı yarattı.

CHP'de yeniden 'Kuva-yi Milliye Ruhu'

Son günlerde ülke gündeminde meydana gelen olaylar, darbe, KHK’lar, ülkenin içerisinde olduğu kaos ve Atatürk ilke ve devrimlerinin siyasette rant elde etmeye çalışan art niyetli insanlar tarafından çıkar için kullanılması üzerine böyle bir grupla önce sosyal medyadan isimlerini duyuran grup faaliyetlerinin sadece sosyal medya üzerinden olmayacağını dile getirdi.

Kısa sürede kendinden bahsettiren ve Cumhuriyet Halk Partisi içersinde akıllara yeni bir oluşum mu geliyor soru işaretlerini getiren grup bugün saat 12:00’ da yaptığı paylaşımla manifestosunu açıkladı.

Kuva-yi  Milliye Ruhu Manifestosu

Vatanın bağrına düşman dayadı hançerini, yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?

Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini, bulunur kurtaracak bahtı kara maderini!

Vatan şairi Namık Kemal soruyordu, Genç Subay Mustafa Kemal cevap veriyordu!

Yine karanlık günlerdeyiz…

Karanlığın içerisinden uğultular duyuyoruz…

Cumhuriyet devrimlerimizi, demokrasi ve özgürlüklerimizi, işimizi, aşımızı, emeğimizi hedef alan bir iktidarın bağırtılarını, emperyalistlerin 100 yıllık Sevr ulumalarını, taşeron terör örgütlerinin kan çağırışlarını duyuyoruz.

Bağımsızlığımızı kazanan, Cumhuriyeti kuran, devrimler gerçekleştiren, demokrasiyi getiren 90 yıllık partimizin köklerini kemiren kurtların seslerini duyuyoruz.

Korkmuyoruz! Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerini teslim etmeyeceğiz!

İhtiyacımız olan tek bir şey var, o da Kuva-yi Milliye ruhu!

Biz Kuva-yi Milliye Gençleri!

Gezi’de özgürlüğüne sahip çıkan kararlı gençliğin sesi, Silivri’de barikat yıkanların cesur yüreği, Levent Kırca’yı, Tarık Akan’ı uğurlayan milyonların özlemi olmak istiyoruz.

Hasan Tahsin’in, Tıbbiyeli Hikmet’in, Şehit Asteğmen Kubilay’ın, Sinan Cemgil’in, Deniz Gezmiş’in cesareti ile gericiliğin, bölücülüğün ve emperyalizmin üzerine yürümek istiyoruz.

Uğur Mumcu’ların, Ahmet Taner Kışlalı’ların, Bahriye Üçok’ların, Muammer Aksoy’ların, Necip Hablemitoğlu’ların Tam Bağımsız Türkiye idealini gerçekleştirmek istiyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi!

Geçmişin, Geleceğin ve Devrimin Partisi!

 Biliyoruz ki sen ayağa kalkmadan, Cumhuriyet’i kurtaramayacağız.

 Önce seni ayağa kaldıracağız!

 Gericiliğe, bölücülüğe ve Emperyalizme karşı Kuva-yi Milliye Ruhu!