Siyaset
Giriş Tarihi : 07-06-2021 12:33   Güncelleme : 07-06-2021 12:33
Abone ol

CHP'den 750 Milyon Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen yazılı bir açıklama yaptı.

CHP'den 750 Milyon Tepkisi

Gökçen, “Üniversite öğrencisi milyonlarca genç, bir yandan işsizlik kaygısı, diğer yandan hayata borçlu başlayan bir mezun olmanın korkusuyla normal bir hayat süremiyor. Parasız olması gereken eğitim, bugün ekonomik buhranda ortalama bir ailenin karşılayamayacağı kadar pahalı hale gelmiş durumda. Öğrenciye ve mezun işsize el uzatması gereken devlet, sosyal devletliğini unutmuş, gençleri hiç görmez halde.” dedi.

Gökçen, “İhtiyaç duyan tüm öğrencilere yurt sağlanması, öğrencilerin güvenilir devlet kurumlarında ikamet etmesi çok mu zor? Maddi sorun yaşayan öğrenciyi borçlandırmamak çok mu imkansız? Gençler devlete çok mu büyük bir yük? 750 milyon dolarların kamu bankalarından nerelere gittiğine bakarsanız kimlerin hepimizin sırtına bir yük olduğunu görürsünüz. Gücü öğrenciye yeten, yeni mezun işsiz gencin hesaplarına bir günde bloke koymayı bilenler yeraltı dünyasından bize seslenirken biz gençler size mahkum olmadığımızı biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gökçen, “Yeraltı dünyasına mahkum değiliz. Gençlerin insanca yaşadığı, insanca eğitim aldığı, kurumların şeffaf ve hukuk devletinin hakim olduğu bir Türkiye bize anlattığınız gibi hayal değil. Boğazına kadar pisliğe batmış olanların siyasi tercihlerinin sorumlusu biz değiliz. Bu kirli düzene mahkum değiliz. Başka türlüsü mümkün ve bilin ki bu pisliği ancak gençlik temizler.” dedi.