Siyaset
Giriş Tarihi : 05-03-2018 22:01   Güncelleme : 05-03-2018 22:01

CHP'den ÇYDD'ye Destek Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin Işnel ve beraberindekiler Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Manisa Şubesi'ne destek ziyaretinde bulundu. Görüşmede, CHP Şehzadeler İlçe Örgütü tarafından toplanan bağış ÇYDD Şube Başkanı Nükhet Tartan'a teslim edildi.

CHP'den ÇYDD'ye Destek Ziyareti

CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin Işnel ve beraberindekiler ÇYDD Manisa Şubesi'ni ziyaret ederek, kız çocuklarının eğitim masrafları için toplanan bağışları Nükhet Tartan'a teslim etti.

 

ÇYDD Manisa Şubesi'nin bulunduğu MASKİ İkiz Kuleleri'de gerçekleşen etkinlikte konuşan Başkan Işnel, "ÇYDD gerçekten çok önemli bir sivil toplum kuruluşu. Başta merhume Prof. Dr. Türkan Saylan olmak üzere bu derneğin kuruluşu ve işleyişinde katkısı olan tüm yurttaşlarımıza minnet borçluyuz. Kızların eğitimi gerçekten çok önemli. Bir ülkenin medeniyeti yakalayabilmesi için kız çocuklarının eğitimine ayrıca önem verilmesi gerekiyor. Biz de bunun bilincinde bir parti olarak, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle, kız çocuklarının eğitimi için bu bağışı yapmayı bir borç olarak görüyoruz" diye konuştu.

 

ÇYDD Manisa Şube Başkanı Nükhet Tartan ise şunları kaydetti: "Derneğimiz kurulduğu günden itibaren CHP'lilerden çok önemli bir destek gördü. 8 Mart öncesinde çok önemli ve güzel bir etkinlik gerçekleştirmiş olduk. Şubemiz son 1 senedir iyi yol alıyor. Sadece çocukları eğitmek değil amacımız; çağdaş bir toplum yaratmaya çalışıyoruz. Bu yolda dur durak bilmeden yürümeye çalışıyoruz. Bu bağlamda bu bağış bizim için çok anlamlı. CHP'lilere bu anlamlı bağış için derneğim adına teşekkür ediyorum"

 

CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Zühre Karabulut ise ÇYDD'lilere nazik kabulleri için teşekkür ederek, "Türkan Saylan, yalnızca ÇYDD'nin kurucu başkanı değil, hepimizin öğretmenidir. Onun kurduğu dernekte böylesi anlamlı bir etkinlik gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Derneğimize çalışmalarında başarılar diliyoruz. Biz Atatürkçü kadınlar olarak sonuna kadar ÇYDD'nin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz" diye konuştu.

 

AdminAdmin