Siyaset
Giriş Tarihi : 31-10-2018 16:16   Güncelleme : 31-10-2018 16:16
Abone ol

CHP'den Erdoğan'a çok sert 'şehadet' yanıtı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faiz Öztrak, MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP'den Erdoğan'a çok sert 'şehadet' yanıtı!

Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olma mücadelesidir. Bu mücadele hiç bitmeyecektir. Cumhuriyet insan olma mücadelesidir. Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

EREN ERDEM 

PM üyemiz Eren Erdem hakim karşısına çıktı bugün. Şunu biliyoruz yargılandığı kumpas davası mutlaka çökecek, bugün Eren Erdem'in özgürlüğüne kavuşmasını bekliyoruz.

DONARAK ŞEHİT OLAN ASKERLER

Saray milletten kopmuş. Cumhuriyetin evlatları soğukta donarak şehit oluyor. Saray için milyarlar harcanırken, itibar için uçan saray filoları kurulurken askerimize uygun donanım alınamıyor mu? 2 askerimiz, hem de Ekim ayında, donarak şehit oluyor. Hava koşulları deniyor, bu ülkenn bir meteoroloji teşkilatı yok mu? 

Bizim şehitlerimize kelle diyen bir zihniyetten alacağımız hiçbir şehadet dersi yoktur! Madem tek adamsınız, sorumluluğu alacaksınız. 

İSTANBUL HAVALİMANI

Havaalanının milletin sırtına kambur olacağı bu açılışta bir kere daha belli olmuştur. Bizim cumhuriyeti kalkındıran yatırımlara karşı duruşumuz yoktur, bizim duruşumuz akılsızlığadır, gösteriş yatırımıdır! Bu havaalanı milletin refahına ne ilave getiriyor; Hiçbir şey!

Bu projeyi yapan yandaş holdinglere devlet her türlü garantiyi vermiş. Erdoğan, "sembolik bir rakam" olarak 342 milyon avro dış hat yolcu geliri garantisinin verildiğini söyledi. 

Oysa Sayıştay raporunda diyor ki, 6 milyar avro gelir garantisi verilmiş. 40 milyar Türk Lirası ediyor. Bunun neresi sembolik? Bu havaalanı vatandaşa değil, yandaşlara hizmet götürüyor. Verilen garantiler yandaşlara "sembolik" gelebilir, ama milletimiz için bu taşınmaz bir yüktür.

2019 BÜTÇESİ

Bütçe faiz lobilerinin bütçesi olmuş. Geçtiğimiz sene vatandaşımızdan toplanan her 100 TL'nin 11 TL'si faiz lobilerine gitmiş. Pansuman tedavisiyle ekonomide geldiğimiz nokta budur. 2019 bütçesinin kazananı faiz lobileridir.

Gıda krizi kapıda ama çiftçiye destek yok. Sarayın itibarından tasarruf olmuyor ama çiftçiye harcanan destekten tasarruf oluyor.

2019'da eğitime yapılacak harcamalar milli gelirin yüzde 3'ü. Sarayın itibarından tasarruf olmuyor, ama çocuklarımızın geleceğinden tasarruf oluyor.

"BAKAN DAMAT AÇIK AÇIK SÖYLEMEK ZORUNDA"

Brunson iade edildi, dolar geriledi. Sarayı bir rahatlama aldı. Bakan damadı dün, dövizde yaşanan dalgalanmalar yabancı bir ülkenin başkentinde planlanmıştır dedi. Bir bakan, bir başkentte Türkiye ekonomisiyle ilgili operasyon tezgahlandığını söylüyorssa bunun hangi başkent olduğunu açıklamalıdır. Defalarca sorulmasına rağmen, bakan bu soruya cevap vermedi. Devlet yönetimi ciddiyet gerektirir. Berat Albayrak bu başkent hangisiyse açık açık söylemek zorundadır. Saray ne zaman sıkışsa dışarıdan birilerinin operasyon yaptığını söylüyor.

16 yıldır iktidarsa siz yok muydunuz? Hakikatleri gizlemeye çalışmaktan artık vazgeçin. Başarısızlıklarınızın hesabını Türk milletine vermek zorundasınız. Madem dolarda bu dönem bir rahatlama var, neden bunu vatandaşın elektrik ve doğalgaz faturasına yansıtmıyorsunuz? Neden yandaşlarınızın doğalgazına indirim yapıyorsunuz? Hep yandaşa çalışıyorsunuz.

SURİYE ZİRVESİ

Haftasonu İstanbul'da bir Suriye Zirvesi yapıldı. Ama bu zirveden sonra yapılan açıklamada, PKK'nın da YPG'nin de terör örgütü olarak masadakilere kabul ettirilemediği görüldü. Varsa yoksa elele tutuşup poz verdiler.

KEMER BELEDİYESİ

Kemer Belediyesi ile ilgili soruşturma talebi bizim belediye başkanımızdan gelmiştir. Bunun altını çizmek istiyorum. Yandaş basına bakıyorum bununla ilgili hiçbir şey söylenmemiş.

ERDOĞAN'IN 'GARDROP ATATÜRKÇÜSÜ' SÖZLERİNE YANIT

Her nedense birdenbire iktidar partisinde bir Atatürk sevgisi, yarışı başladı. Bu heralde seçim öncesinde ortaya çıkan bir durum. CHP, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partidir. CHP, Mustafa Kemal Atatürk'e, devrimlerine, laik demokratik cumhuriyete sahip çıkacaktır.

ANDIMIZ TARTIŞMASI

Neden andımızdan rahatsın olduklarını çıkıp açıklasınlar. Ant bir gelenektir, devletler gelenekleriyle yaşarlar. Dolayısıyla bu geleneklerden vazgeçmek birliğimizin beraberliğimizin önemli unsurlarından biri olan Andımızla kavga etmek hiçkimseye bir fayda sağlamaz.

CHP'NİN İBB ADAYI

CHP olarak adaylarla ilgili değerlendirmelerimiz devam ediyor. En doğru ismi bulacağız. En doğru adayla sandıkta mutabakatı sağlayacak bir adayla en çok oyu alacağız. Bu seçimler CHP'nin büyük bir zaferi yakaladığı, milletimizin bu tek adam rejimine dur dediği seçimler olacaktır.

GERÇEK GÜNDEM