Gündem
Giriş Tarihi : 25-09-2020 14:39   Güncelleme : 25-09-2020 14:39
Abone ol

CHP'den Gözaltılara Tepki: Koca saraylarda hakim ve savcılar, serbestçe gezen istismarcılar ve mafyalar, içeri atılan siyasetçiler

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Kobani eylemleri soruşturması kapsamında yapılan gözaltılara tepki gösterdi.

CHP'den Gözaltılara Tepki: Koca saraylarda hakim ve savcılar, serbestçe gezen istismarcılar ve mafyalar, içeri atılan siyasetçiler

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Kobani eylemleri soruşturması kapsamında yapılan gözaltılara tepki göstererek, "HDP’li siyasetçilere 6 yıl önce yargılandıkları bir konuda bugün Bahçeli sonrası döneme hazırlık hesaplarıyla yapılan gözaltı operasyonu, HDP’ye oy veren milyonlarca kişiye de “sen buraya ait değilsin” mesajıdır. Herkesin aidiyet hissedebileceği bir demokrasiye ihtiyacımız var."dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani eylemleriyle ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında aralarında HDP'li eski milletvekilleri, belediye başkanları ve MYK üyelerinin yer aldığı 82 isim hakkında gözaltı kararı çıkardı.

Gözaltılara tepki gösteren Gökçen, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "HDP’li siyasetçilere 6 yıl önce yargılandıkları bir konuda bugün Bahçeli sonrası döneme hazırlık hesaplarıyla yapılan gözaltı operasyonu, HDP’ye oy veren milyonlarca kişiye de “sen buraya ait değilsin” mesajıdır. Herkesin aidiyet hissedebileceği bir demokrasiye ihtiyacımız var. Koca saraylarda hakim ve savcılar, serbestçe gezen istismarcılar ve mafyalar, içeri atılan siyasetçiler. Bunlar gündem değildir, yok edilen hayatlardır. Türkiye’de insan hayatını birilerinin oyun bahçesi olmaktan çıkaracağız." ifadelerini kullandı.