Siyaset
Giriş Tarihi : 18-01-2022 15:16   Güncelleme : 18-01-2022 15:16

CHP'li Adem: Artık Yalanlarına Erdoğan Bile İnanmıyor!

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın " Amerika ve Avrupa'nın enflasyonu çok kötü durumda fakat Türkiye'de her şey rayında" söylemleri ile ilgili eleştirilerde bulundu. Başkan Adem;" Erdoğan bunları söylerken kendisi bile doğru söylemediğini farkında." diyor.

CHP'li Adem: Artık Yalanlarına Erdoğan Bile İnanmıyor!

Erdoğan'ın halkın gözünde günbegün inandırıcılığını kaybettiğini vurgulayan Başkan Adem, konuşmasında Erdoğan'ın ekonomiyi görmezden geldiğini belirterek;" Geçtiğimiz günlerde Sayın Erdoğan mitinginde resmen basiretsizliğini konuşturdu.

Artık gaf mıdır, yoksa ciddi midir bilemem ama halkın ve bilhassa diğer ülkelerin gözünde iyice küçüldü. Amerika ve Avrupa'nın enflasyonundan bahsederek;" Amerika'yı görüyoruz enflasyon ne durumda, Avrupa'da zaten öyle. Oradaki halk gıda ürünleri bulamıyor. Bize baktığınızda her şey bulubiliyor." dedi. Bu çok büyük bir gaflettir. Halkı kandırmak da akılcılık değil tam tersi rezilliktir. Erdoğan'ın çevresinde kimler var, neler söylüyorlar, bu konuşma metnini kim yazıyor, kimse mi uyarmıyor ben anlamıyorum. Erdoğan göz göre göre halkı kandırıyor. Diğer ülkelere eleştirilerde bulunuyor fakat iktidarın market fiyatlarından, gıda ürünlerinden, teknolojik aletlerden haberi yok sanırım. Amerika'dan, Avrupa'dan bin kat daha da kötü durumdayız. Gel bir bak, in halkın içine. Neymiş, ne değilmiş öğren.  Bu ne büyük  vurdumduymazlık, bu nasıl bir sorumsuzluk. Sen nasıl Amerika, Avrupa bizden daha kötü dersin. Bu nasıl bir kandırmacadır. Halk artık sana gülüyor Erdoğan, halk sana inanmıyor, halk gideceğin günü sabırsızlıkla bekliyor." şeklinde konuştu.

AdminAdmin