Siyaset
Giriş Tarihi : 09-05-2019 11:00

CHP'li Adıgüzel: Türkiyemiz ve Demokrasimiz İçin Seferberlik Çağrısıdır.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa ADIGÜZEL bir basın açıklaması yayınlayarak İstanbul seçimlerinin iptalini değerlendirdi ve çağrı yaptı. Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

CHP'li Adıgüzel: Türkiyemiz ve Demokrasimiz İçin Seferberlik Çağrısıdır.

“İMAMOĞLU ARTIK ORTAK ADAYDIR. TÜRKİYEMİZ VE DEMOKRASİMİZ İÇİN BİR SEFERBERLİK ÇAĞRISIDIR.

 

Referandumda "mühürsüz" oyları güya "seçmen tercihi yararına" kabul ederken kanun açıkça göz ardı edilmişti. Bu defa hem kanuna hem de seçmen tercihine karşı olan karar hangi zümrenin yararına alınmıştır? Asıl soru budur.

Bu saatten sonra Sayın İmamoğlu sadece Cumhuriyet Halk Partisi'nin değil, ortak vicdanın, demokrasi sevdalılarının,  tüm İstanbul'un hatta tüm Türkiye'nin ortak adayıdır. Kime karşı? Düzenbazlara, kendi çıkarını ve haramı düzenini her şeyin ve halkın üstünde gören nasıl olsa bu da unutulur, yenilir yutulur diyenlere  karşı. İki kuruşluk ve iki günlük çıkarı ve rant hesapları için koca bir ülkenin ve milletin geleceği dibine kibrit suyu dökenlere karşı.

Bu ülkede demokratik yollardan yönetimler değişemez algısı oluşturup bu ülke insanına bahar yerine umutsuzluk iklimini reva görenlere, kardeş kavgasına çanak tutanlara inat, kardeş olacağız.

Atatürk'ümüzün "bu ülkede iktidara sahip olanlar gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olabilirler" dediklerine karşı birlik olacağız. Bu ülkede hak ortaklığı, ortak payda ve gelecek için umudu yeniden canlandırıp çağdaş demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz.

Bu şekilde sadece biz değil tüm Türkiye kazanacak.”