Siyaset
Giriş Tarihi : 08-05-2019 16:10

CHP'li Ahmet Akın: 'İktidarın gönül belediyeciliği koca bir yalan

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 400 kişiyi işsiz bırakmasını sert bir dille eleştirdi. İşçilerin mağduriyetine TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getiren Ahmet Akın, “İktidarın 31 Mart seçimi öncesi ‘gönül belediyeciliği’ söyleminin koca bir yalan olduğu 400 işçinin işine son vermesiyle ortaya çıktı” dedi.

CHP'li Ahmet Akın: 'İktidarın gönül belediyeciliği koca bir yalan

CHP’li Ahmet Akın TBMM Genel Kurulu’nun dünkü oturumunda yaptığı konuşmada Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin işsiz bıraktığı 400 işçiyi gündeme taşıdı. “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk icraatlarından biri Ramazan Ayı’nın hemen öncesinde ekmeğinin peşinde olan işçilerin işine son vermek oldu” diyen Ahmet Akın konuşmasında şunları söyledi:

“Eylül ayına kadar ilaçlama şirketi ile sözleşmesi olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yönetim değişir değişmez sözleşmeyi feshederek işçi kıyımına neden oldu. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizi ‘işçi kıyımı’ yapmakla suçlayan iktidar partisinin kurmaylarının dönüp bir aynaya bakmalarını tavsiye ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da buradan çağrı yapıyorum: 400 işçimizin ekmeği ile oynamayın. Kutsal Ramazan’da kul hakkı yemek vicdana sığmaz. Bu işçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için derhal talimat verilmelidir.”