Siyaset
Giriş Tarihi : 18-03-2019 09:57   Güncelleme : 18-03-2019 09:57
Abone ol

CHP'li Akın: 'Çanakkale zaferimiz milletimizin kahramanlık destanıdır.'

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Çanakkale Deniz Zaferi’nin Türk Milleti’nin bağımsızlığı ve vatanı için kahramanca mücadele ettiği destansı bir zafer olduğunu söyledi. Ahmet Akın, “Milletimizin onurlu direnişini gösteren tarihimizin en önemli zaferlerinde biri de Çanakkale Zaferi’dir. Aziz Şehitlerimizi minnetle ve saygıyla bir kez daha anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

CHP'li Akın: 'Çanakkale zaferimiz milletimizin kahramanlık destanıdır.'

Ahmet Akın, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü Yıldönümü’nde tüm şehitleri andı. 18 Mart 1915’te kazanılan Deniz Zaferi, Çanakkale’yi denizden geçmeyi planlayan emperyalist güçlerin hüsranıyla sonuçlandığını, bu zaferin millete büyük güç ve moral vererek milletin direniş gücünü artırdığını vurguladı. Ahmet Akın şunları söyledi:

“Çanakkale Zaferimiz, bağımsızlığı ve vatanı için kahramanca mücadele eden milletimizin onurlu direnişini gösteren tarihimizin en önemli zaferidir. Bir milletin yazgısını ve tarihin akışını değiştiren bu destansı zafer, Çanakkale Cephesi'nin komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasıyla birleşen milletimizin kahramanca ve fedakarca mücadelesi sonucu kazanılmıştır.

Birlik ve beraberlik içinde ‘DUR’ dediğimiz Çanakkale Destanı’nı yazan Aziz Şehitlerimiz arasında fedakarca canlarını veren Kuvayı Milliye’nin başkenti Balıkesirimizin evlatları da yatıyor. Balıkesir Lisesinde okuyan ya da mezun olan 100 gencecik Balıkesir evladının 87’si Çanakkale’de şehit oldu. İki bin yedi yüz yetmiş dokuz Balıkesirli Çanakkale cephesinde vatan için şehit düştü. Canları ile vatan topraklarını koruyan, kollayan tüm Şehitlerimize minnettarız. Çanakkale’yi geçilmez yapan Havranlı Onbaşı Seyit’e minnettarız.

Türk Milleti’nin Kahramanlık Destanı Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yılında, bugün bağımsızlığımızın ve bölünmez bütünlüğümüzün kazanılmasında, korunmasında canlarını feda eden, Milletimizin gönlünde erişilmez bir yer alan başta Çanakkale Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını bir kez daha saygı, rahmet ve gönül borcuyla anıyorum.”