Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2017 14:23   Güncelleme : 29-08-2017 14:23
Abone ol

CHP'li Akın:'30 Ağustos Şanlı Türk Ordusunun ve Milletin Zaferidir'

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yılı olması nedeniyle açıklamada bulundu.

CHP'li Akın:'30 Ağustos Şanlı Türk Ordusunun ve Milletin Zaferidir'

Akın’ın açıklaması şu şekilde;

30 Ağustos Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, ulusal kurtuluş mücadelemizin Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle taçlandığı gündür.

Ulus devletimizin temellerinin atıldığı bugün laik, demokratik, çağdaş ilerici bir Türkiye Cumhuriyeti’nin miladıdır. Yüzünü bilime, çağdaş, aydınlık bir dünyaya dönmüş bu devletin kuruluşu tarihte görülmemiş bir milletin mücadelesinin sonucudur.

Atatürk’ün; “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’ nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum’’ dediği eşsiz kahramanlık mücadelesinin adıdır 30 Ağustos.

Bugün laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin siyasi iktidar tarafından sarsıldığı bir dönemde 30 Ağustos’u idrak ediyoruz. Parlamenter demokrasinin sona erdirildiği, adaletin derinden sarsıldığı ülkemiz ve geleceğimiz için Çanakkale’de Adalet Kurultayı düzenlemekteyiz. Kurultayımızın tarihlerinin de Millî Mücadele’nin zaferle sonuçlandığı 30 Ağustos’a denk getirilmesi tesadüf değildir. Devletin temellerinin atıldığı tarihi öneme sahip olan bugünde yine devletin temelini oluşturan adalet arayışımızı geniş kitlelerle buluşturuyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı’mız dolayısıyla başta ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu vatan uğruna can veren şehitlerimizi saygıyla anıyorum.