Siyaset
Giriş Tarihi : 25-08-2020 09:27   Güncelleme : 25-08-2020 09:27
Abone ol

CHP'li Albayrak :Bayramımıza Sahip Çıkacağız

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak, İçişleri Bakanlığının salgın nedeniyle kutlamanın yasaklandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’na ilişkin açıklamasında sert tepki gösterdi. Albayrak, “Cumhuriyete düşman, milli bayramlarda rapor alan, milli bayramlara alerjisi olan güruh salgın bahanesi ile bağımsızlığımızın tescili Zafer Bayramımıza yasak getirmiştir” dedi.

CHP'li Albayrak :Bayramımıza Sahip Çıkacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının İçişleri Bakanlığının salgın nedeniyle yasaklaması kararını sert sözlerle eleştirdi. Albayrak, kararın sağlık nedeniyle değil, Cumhuriyet düşmanlığından alındığına işaret etti.

 

Eda Albayrak açıklamasında şunları söyledi:

Kurtuluşun mimarı; önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve cumhuriyete düşman, milli bayramlarda rapor alan, milli bayramlara alerjisi olan güruh salgın bahanesi ile bağımsızlığımızın tescili Zafer Bayramımıza yasak getirmiştir.

 

Sözde yerli ve milli iktidar; tatil yerlerini, ibadethaneleri, AVMleri halka açarken, toplu açılışlar yaparken, 3,5 milyon öğrenciyi sınava sokarken normalleşme süreci olarak tanımlar.15 Temmuz’da herkesi sokağa davet edip kutlama yaptırır. Malazgirt Zaferi planlanır, gurur duyarız fakat söz konusu cumhuriyet ve kazanımları, bayramları olunca tüm aymazlığı ile yasak koyar.

 

30 Ağustos Zaferinin Başkomutanından, Gazi Meclisin Gazi üyelerinden, Müdafai Hukuk Cemiyeti kurucularından, en alt rütbedeki askere, tüm gazi ve şehitlerimize söz veriyoruz ki biz gençler kan ve irfan ile kurduğunuz cumhuriyeti ilelebet muhafaza edeceğiz.  Savaş meydanlarında haykırdığınız İstiklâl sevdasına bugün bizler ses olacağız.

 

Maskelerimizi takarak, sosyal mesafemize uyarak bayramımıza sahip çıkacağız. Meydanlarda Zaferimizi haykıracağız. Gençlik bu yapılanları asla unutmayacak. Fesli Kadir savunucularına karşı Mustafa Kemaller, asla boyun eğmeyecek. Yasaklara geçit vermeyeceğiz!

Evet efendiler, sizlere gönül rahatlığıyla #OymoyYOK