Siyaset
Giriş Tarihi : 27-08-2019 12:05

CHP'li Antmen: Kayyum hediyelerini alan bakanlar TBMM gündeminde

ardin Belediyesi’ne atanan kayyım yönetiminin bakanlara pahalı hediyeler verdiğinin ortaya çıkması sonrası CHP konuyu Meclise taşıdı

CHP'li Antmen: Kayyum hediyelerini alan bakanlar TBMM gündeminde

Mardin Belediyesi’ne atanan kayyım yönetiminin bakanlara pahalı hediyeler verdiğinin ortaya çıkması sonrası CHP konuyu Meclise taşıdı.

 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hem de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ayrı ayrı önergeler vererek “Mardin halkına harcanması gereken paralarla; kendinize, bakanlara ve Cumhurbaşkanına pahalı hediye alınmasını etik, doğru ve ahlaki buluyor musunuz?” diye sordu.

 

Görevden alınan belediye başkanı Ahmet Türk’ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 136 bin liralık hediye verildiğini açıkladığını belirten CHP’li Vekil “Basında yer alan bilgilere göre kayyım, İçişleri Bakanı Süleyman 82 bin, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye 16 bin 55, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’a 16 bin 252, Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a 21 bin, Eski Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’a 23 bin, Eski Tarım ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na 74 bin, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a biri 43, diğer 40 bin liralık hediyeler almıştır. Bütün hediyelerin toplam değeri 600 bin lirayı bulmuştur” ifadelerini kullandı.

 

Antmen’in önergesinde yer alan sorular şu şekilde;

 

1 - Mardin’e atanan kayyım yönetimince hangi hediyeleri aldınız? Bu hediyeleri hangi tarihlerde aldınız? Bu hediyeler nelerdir? Bu hediyelere ne kadar ödenmiştir?

 

2 – Tarafınıza verilen hediyeleri bizzat kendinizin seçtiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise ne kadarlık hediye seçtiniz? Mardin halkına harcanması gereken paralarla; kendinize, bakanlara ve Cumhurbaşkanına pahalı hediye alınmasını etik, doğru ve ahlaki buluyor musunuz?

 

3 – Bakanlık yaptığınız dönem boyunca aldığınız hediye sayısı kaçtır? Bunlar bakanlık demirbaşına kaydedilmiş midir? Bu alınan hediyeler kimler tarafından verilmiştir? Hediyelerin değeri ne kadardır?

 
NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA