Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2018 11:47   Güncelleme : 29-08-2018 11:47
Abone ol

CHP’li Arık, ‘30 Ağustos Bu Milletin Onurudur!’

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “30 Ağustos, ‘Vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ diyerek yola çıkan Ulu Önderimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki aziz milletimiz, esir edilemeyeceğini ve Anadolu’nun sonsuza kadar Türk Milletinin vatanı olacağını göstermiştir. 30 Ağustos, bu milletin onurudur!” dedi.

CHP’li Arık, ‘30 Ağustos Bu Milletin Onurudur!’

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “30 Ağustos, ‘Vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ diyerek yola çıkan Ulu Önderimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki aziz milletimiz,  esir edilemeyeceğini ve Anadolu’nun sonsuza kadar Türk Milletinin vatanı olacağını göstermiştir. 30 Ağustos, bu milletin onurudur!” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Arık, mesajında şu görüşlere yer verdi: “ 30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden en büyük adımdır. 30 Ağustos, Sevr’i kabul etmeyen Türk Milletinin bağımsızlığının ilanıdır. 30 Ağustos, ‘Vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ diyerek yola çıkan Ulu Önderimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki aziz milletimiz,  esir edilemeyeceğini ve Anadolu’nun sonsuza kadar Türk Milletinin vatanı olacağını göstermiştir. 30 Ağustos, bu milletin onurudur! Maalesef bugün bunun farkında olmayanlar 30 Ağustos’u gölgelemek için türlü senaryolar içindeler. Sanki Malazgirt Zafer’i, Büyük Zafer’in alternatifi gibi göstermeye çalışıyorlar. Kimse unutmasın ki Malazgirt Zafer’i ve Büyük Zafer birbirinin alternatifi değil, bir bütünün parçasıdır. Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapıları Türk Milletine açılırken, 30 Ağustos Zaferi ile de Anadolu’nun Türk Milletinin yurdu olduğu tescillenmiştir. Bu zihniyette olanlara da buradan sesleniyorum, başaramayacaksınız. Bu milletin yüreğinden Ulu Önderimiz, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu ülkeye kazandırdıklarını silemeyeceksiniz. Bu millet FETÖ ile ortaklaşa düzenlediğiniz etkinliklerle 23 Nisan’ı gölgelemeye çalıştığınızı da gördü. Bu millet 23 Nisanları, 19 Mayısları, 29 Ekimleri, 30 Ağustosları ve bu tarihlere anlam veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Şehitlerimizin kanıyla yazdığımız, bu büyük zaferi kutluyor, zaferin ve yurdumuzun ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyor, Milletimizin Bayramını kutluyorum.”