Gündem
Giriş Tarihi : 15-12-2021 15:44   Güncelleme : 15-12-2021 15:44
Abone ol

CHP'li Aydemir: 'Ülkemize Bit Pazarı Muamelesi Yapılıyor'

CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, milyonları ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri ile ilgili konuştu.

CHP'li Aydemir: 'Ülkemize Bit Pazarı Muamelesi Yapılıyor'

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücretin ne kadar olacağı hala belli olmadı. İktidar cephesi ciddi bir iyileştirmeden söz ederken muhalefet tarafında ise belirlenecek ücretin en az açlık ve yoksulluk sınırının üstünde olması gerektiği konuşuluyor.
CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir de görüşmeleri süren asgari ücret toplantılarına ilişkin konuştu. Başkan Aydemir şöyle dedi:


“EKMEK KUYRUKLARINI, YAĞ KOTALARINI DA GÖRDÜK”
“Ekonomi her geçen gün kötüye gidiyor. İnsanlarımızın alım gücü kalmadı. Bu iktidar yüzünden 21. yüzyıl Türkiye’sinde ekmek kuyrukları ve yağ kotalarını da görür olduk. Halk yokluk ve yoksulluk ile boğuşurken, her gün doğu ve batı sınırlarından Türkiye’ye gelerek ülkemize bit pazarı muamele yapılmasını da ibretle izliyoruz.”


“ASGARİ ÜCRET ERİYİP BUHAR OLACAK”
“Tüm bunlar yaşanırken milyonlarca vatandaşımız da gözünü asgari ücret görüşmelerinde belirlenecek miktara çevirdi. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak ortaya çıkacak ücretin açlık ve yoksulluk sınırından daha az olmasını insanlık onuru adına kabullenemiyoruz ve asgari değil insanca ücret diyoruz. Bunun yanı sıra asgari ücret fiyatının akabinde gelecek zamlarla beraber yine insanların aldıkları paranın eriyip buhar olacağının da farkındayız. Bu da gösteriyor ki asıl meselenin AKP olduğudur ve yozlaşmış AKP iktidarının değişmediği sürece ne yazık ki insanlarımız huzura eremeyecek. O yüzden hemen erken seçim diyoruz.”