Siyaset
Giriş Tarihi : 12-09-2019 15:21
Abone ol

CHP'li Aydın Karakollarda ki Kötü Koşulları TBMM'ye Taşıdı

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa merkezde ki bazı polis karakollarının fiziki şartlarının yetersiz olmasını TBMM gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği soru önergesinde Aydın, “Karakollarda sağlıklı çalışma ortamının tesis edilebilmesi için bir planlamanız var mıdır?” diye sordu.

CHP'li Aydın Karakollarda ki Kötü Koşulları TBMM'ye Taşıdı

Bursa merkezinde bulunan bazı polis karakollarının fiziki şartlarının yetersiz olduğunu ve söz konusu karakolların eskidiği, sağlıklı çalışma şartlarının ortadan kaybolduğuyla ilgili gelen şikayetler üzerine Erkan Aydın, konuyu Meclis gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği önergede karakollarda ki kötü şartlar nedeniyle bazı polis memurlarının motivasyon kaybı yaşadıklarına da vurgu yapan Aydın, bu karakolların Polis Merkez Amirliği Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nde ki bazı maddelere de uymadığına dikkat çekti.

Aydın, Bakan Soylu’ya şu soruları yöneltti:

“Bursa İl Merkezindeki kurulu polis karakollarının yenilenmesi için çalışmanız bulunmakta mıdır? Karakollarda sağlıklı çalışmanın ortamının tesis edilebilmesi için bir planlamanız var mıdır? Personelin motive olabilmesi için karakollardaki fiziki şartların düzeltilmesi amacıyla Bursa İli’ne bütçe ayırmayı planlıyor musunuz?”