Gündem
Giriş Tarihi : 01-06-2016 17:34   Güncelleme : 01-06-2016 21:33
Abone ol

CHP'li Banu Özdemir'e ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan davet

CHP İzmir Kurultay Delegesi ve İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın düzenlediği Uluslararası Ziyaretçi Liderlik Programına davet edildi.

CHP'li Banu Özdemir'e ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan davet

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Zyaretçi Liderlik programı 4-21 Haziran tarihleri arasında ABD'de gerçekleştirilecek. Her yıl dünya çapında siyaset, medya,  iş dünyası gibi bir çok alandan lider ve potansiyel liderleri bir araya getiren program kapsamında Türkiye'den CHP'li Banu Özdemir ABD'ye davet edildi. Program kapsamında Türkiye'den daha önce eski Cumhurbaşkanları Süleyman Demirel ve Abdullah Gül ABD'ye davet edilmişti. 

Etkinliğin tüm masrafların ABD Dışişleri Bakanlığına ait olduğu program 17 gün sürecek. 4-21 Haziran tarihleri arasında ABD'nin başkenti Washington'da gerçekleşecek olan programın amacı davet edilen ülkelerle dostluk köprüsünü oluşturacak aday kişilerlerle ilişkileri geliştirmek.

Program davetlisi Banu Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklama: ''Genç bir siyasetöi olarak bu programa seçilmiş olmak benim için onur verici. Bu program sayesinde ülkemizin tanıtımı ve uluslararası ilşkilerin pekiştirilmesi açısından son derece yararlı olacak... İzmir kadınların ve gençlerin toplumsal yaşamda etkin olduğu bir kent... Ben de ABD'de onların temsilcisi ve sözcüsü olacağım'' dedi.