Siyaset
Giriş Tarihi : 21-12-2021 17:01   Güncelleme : 21-12-2021 17:01
Abone ol

CHP'li Başkan Akıllı, dövizde yaşanan ani düşüşü değerlendirdi

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, doların tarihi zirveyi görmesiyle fiyatlarda yaşanan yüksek artışa dikkat çekerek, "Dolar bir gecede bir ay önceki seviyeye düştü. Bu kısa sürede kimler zengin oldu? Yaşanan krizde bedeli yoksul halkımız ödememeli, fiyat istikrarı sağlanmalı" çağrısı yaptı.

CHP'li Başkan Akıllı, dövizde yaşanan ani düşüşü değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, para politikası adımlarının Türk Lirası'na (TL) etkilerini değerlendirdi.
Dövizde yaşanan ani düşüşün psikolojik olarak bir rahatlamaya neden olsa da iktisadi olarak doğru değerlendirmek gerektiğine işaret eden Başkan Akıllı, "Dövizde yaşanan artış nedeniyle ürünlere büyük zamlar yapıldı. Çiftçi tarlasını gübresiz ekti. Üreticisi süt ineklerini sattı. Önümüzdeki dönem verim düşecek. Petrol fiyatı 40 dolardan 85 dolara çıktı. Dolar artışında raflarda değişen etiketler düşecek mi? Dolar tarihi zirveyi gördü ve bir gecede bir ay önceki seviyelere düştü. Bu sürede kimler zengin oldu? Kazanan 3-5 kuruşu ile döviz alan yoksul halkımız olmadı. Yaşanan krizde bedeli yoksul halkımız ödememeli, fiyat istikrarı sağlanmalı. Yaşanan ani düşüş psikolojik olarak bir rahatlatmaya neden olsa da iktisadi olarak doğru değerlendirme yapılmalı" dedi.