Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 20-09-2018 14:45   Güncelleme : 20-09-2018 14:45

CHP'li Belediyenin Kreş Yapma Teklifine AKP'den Ret!

Kartal Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesinin 500 m2 alana Kreş yapılması talebini İBB Meclisine önerdi: İBB Meclisinde AKP’li Üyeler RED etti!

CHP'li Belediyenin Kreş Yapma Teklifine AKP'den Ret!

İBB Meclisinde 12 Eylül Çarşamba günü görüşülen İmar ve Bayındırlık Komisyonunun 56’ncı raporu olarak kayıtlara geçen “Kartal İlçesi, Çavuşoğlu Mahallesi, 2215 ada 114 ve 111 nolu parsellerin doğusunda kalan bir kısım tescil dışı alana ilişkin 1/1000 ölçekli UİP tadilatı hakkında” rapor mecliste görüşüldü. Kartal İlçesinin CHP’li Belediyesi bu alanın Belediye Hizmet Alanına alınarak kreş yapılmasını istedi. Kreş talebi Raporu Kartal Belediye Meclisinde AKP’lilerin red oylarına karşılık CHP’lilerin oy çoğunluğu ile İBB Meclisine sevk edildi. İBB İmar Komisyonunda görüşülen rapor CHP’li Üyelerin kabul AKP’li üyelerin red oyları ile meclise sunuldu. İBB Meclisinde 12 Eylül Çarşamba günü görüşülen İmar ve Bayındırlık Komisyonunun 56’ncı raporu Meclis toplantısında görüşülürken söz alan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı görevini yürüten Kartal Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Gökhan Yüksel, İBB İmar Komisyonunun AKP’li Üyeleri ve AKP’li Meclis Üyelerinden olumsuz kararının gözden geçirilmesini, tekrar değerlendirmesini rica etti. “Söz konusu arsaya Kartal Belediyesinin masumane kreş yapma talebidir” diyen CHP’li Meclis Üyesi Gökhan Yüksel’in Kreş önerisine kulak tıkayan AKP’liler red oyu vererek Kreş yapılması karşı çıktı. Böylece Kartal Belediyesinin Kreş talebi CHP’lilerin kabulüne karşılık AKP’lilerce red edilmiş oldu.

 

CHP’li Meclis Üyesi Gökhan Yüksel: Park ihtiyacı karşılanmıştır, ama kreş ihtiyacı vardır. Bu küçük alanı refüj haline getirmek yerine, Belediye Hizmet Alanına alıp, kreş haline getirmeyi istiyoruz.

Konu Meclis toplantısında görüşülürken söz alan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı görevini yürüten Kartal Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Gökhan Yüksel, İBB İmar Komisyonunun AKP’li Üyeleri ve AKP’li Meclis Üyelerinden olumsuz kararının gözden geçirilmesini, tekrar değerlendirmesini rica ederek şunları söyledi: Kartal İlçesinin Yunus Mahallesi ve Topselvi Mahallesi kesişiminde yer alan şu an görüştüğümüz madde refüj alanından, Belediye Hizmet Alanına alınması istenen bir gündem maddesi. Oranın şu an fiiliyattaki hali kısmen betonarme ve kilit taşı ile kaplanmış durumdadır. Bulunduğu binanın otoparkı gibi kullanılmaktadır. Bu nedenle bina sahibinin şahsi menfaatini değil, Mahallenin toplumsal menfaatini düşünmek zorundayız. Bu alan 500 m2 civarında. Tam karşısında da o Mahallenin en büyük parkı olan yaklaşık 3 dönümlük parkımız bulunmakta. Park ihtiyacı karşılanmıştır, ama kreş ihtiyacı vardır. Bu küçük alanı refüj haline getirmek yerine, Belediye Hizmet Alanına alıp, kreş haline getirmeyi istiyoruz. Bahsettiğim mahallede kreş ihtiyacı çok yoğun. Mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinin talebi doğrultusunda hareket ettiğimiz bir konu. Kartal’da belediyemize ait 14 tane kreşimiz bulunmaktadır. Türkiye’deki en fazla kreş sayısına sahip belediyeyiz. Ama o mahallemizde kreşimiz olmadığı için buranın kreş yapılması yönünde vatandaşlarımızdan çok fazla talep gelmektedir. Bu nedenle AKP’li Komisyon Üyelerinin bu olumsuz kararını, tekrar değerlendirmelerini rica ediyorum. Gerekli bilgileri de kendilerine aktarırım” dedi.

AdminAdmin