Gündem
Giriş Tarihi : 16-12-2021 10:17   Güncelleme : 16-12-2021 10:17
Abone ol

CHP’li Binzet Market Fiyatlarını Yorumladı

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, zincir marketlerdeki fiyat artışlarına ilişkin konuştu.

CHP’li Binzet Market Fiyatlarını Yorumladı

TL, dolar karşısında hızla değer kaybedince gıda fiyatları da yükselmeye başladı. Hemen hemen tüm gıda ürünleri ile beraber süt fiyatlarının zamlanması ile süt ürünleri de zamlardan kendine düşen payı aldı ve marketlerde resmen dilim kaşar dönemi başladı. Son olarak bir zincir markette dilim kaşar satılmaya başlandı. Raflarda kaydedilen görüntülerde iki dilim kaşar peynirinin 2 lira 20 kuruşa satıldığı görüldü.


“ÜLKEYİ NASIL MAHVETTİĞİNİ İZLESİN VE UTANSIN”
Hızlıca yayılan görüntü ile ilgili CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet’ten açıklama geldi. Başkan Binzet, “AKP’nin genel başkanı meydanlarda kimi zaman milli kimi zaman dini duyguları istismar ederek partimize olmadık hakaret ve iftiralarda bulunuyordu. Sürekli tüp ve yağ kuyruklarından bahseden AKP’nin başındaki şahıs, şimdi mahvettiği ülkenin ekonomisini, para biriminin değerini, itibarını izlesin de biraz olsun varsa utanması, utansın! Geldiğimiz noktada, 21. yüz yılda bu gözler ekmek kuyruklarına, marketlerde ürünlere kısıtlama getirilmesine ve son olarak da iki dilim kaşar peynirinin satışına şahit oldu. İki dilim kaşar!” dedi.


“BU ESER SİZLERİN!”
CHP’li Binzet ayrıca Picasso’nun Guernica eserine de atıfta bulunarak şöyle dedi:
“Günlerden bir gün Alman askerlerinden biri bilmeden, ünlü ressam Picasso’ya, yaptığı savaşı anlatan Guernica eserini sorar, “Bunu siz mi yaptınız?” der. Picasso cevap verir: “Hayır, siz yaptınız” İşte ülkemizde de durum budur. İyi olan şeylerde her şeyi üstüne almaya çalışan Erdoğan ve avaneleri, şimdi ortaya çıkardıkları bu rezil tabloya, bu esere iyi baksınlar. Çünkü bu eser sizlerin!” dedi.