Gündem
Giriş Tarihi : 31-12-2016 12:29   Güncelleme : 31-12-2016 12:29

CHP'li Budak: ''2017 demokrasi ve huzur yılı olsun''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, 2016 yılının Türkiye ve dünya için krizler, kırılmalar yılı olduğunu belirterek, “Umarım, ders çıkarılır, 2017 uzlaşma, demokrasi ve huzur yılı olur” dedi.

CHP'li Budak: ''2017 demokrasi ve huzur yılı olsun''

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yeni yıl dolayısıyla yaptığı açıklamada, 2016 yılının Türkiye açısından çok zorlu bir yıl olduğunu kaydetti. Budak, “2016 yılında Türkiye çok ağır krizler, kırılmalar yaşadı. Cumhuriyet tarihinin en ağır travmalarından birini yaşadı. Siyasette, ekonomide, sosyal yaşamda önemli sıkıntılar ortaya çıktı. Ne yazık ki, bu sıkıntıların 2017’ye de yansımaları olacak” dedi.

Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin, meslek örgütlerinin, sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının çıkarması gereken dersler olduğuna dikkat çeken Budak, “Ülkeyi yönetenler ‘Türkiye Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra en zor dönemini yaşıyor’ şeklinde açıklamalar yapıyor. Bunu bir özeleştiri olarak görüyoruz. Umarım der çıkarılır ve buradan çıkışın yolunun ortak akıl ve uzlaşma olduğu anlaşılır. Türkiye’nin her zamankinden daha fazla birlik ve bütünlüğe ihtiyacı olduğu açıktır. Bu dönemde dayatmalarda bulunmak, Türkiye’ye huzur getirmez. Dışarıda ciddi belirsizlikler ve risklerin olduğu bir döneme giriyoruz. Böyle bir dönemde Türkiye’nin içeride barış ve huzuru sağlaması çok önemli. Umarım 2017 ile birlikte ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dil terk edilir, Türkiye’de demokrasi, hukuk ve adalet egemen olur. 2017 demokrasi ve huzur yılı olur. Antalyalı hemşerilerimin  ve yurttaşlarımızın yeni yılını kutluyorum” diye konuştu.


 

 

 
AdminAdmin