Siyaset
Giriş Tarihi : 20-10-2021 09:30   Güncelleme : 20-10-2021 09:30
Abone ol

CHP'li Budak: 'Antalyalıların Geleceğine İpotek Koymak Kimsenin Haddi Değildir'

​​​​​​​CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem İbrahim Taş’ın “Bakanlık bizden onay almadan, Büyükşehir Belediyesi’ne genel bütçeden kredi kullandırmıyor.

CHP'li Budak: 'Antalyalıların Geleceğine İpotek Koymak Kimsenin Haddi Değildir'

Eğer kredinin yatırım için kullanılacağına inanırsak AK Parti Antalya İl Teşkilatı olarak olumlu görüş bildiriyoruz” açıklamasını TBMM gündemine taşıdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle bir soru önergesi veren Budak, “Muhalefet belediyelerine il teşkilatlarının onayı olmadan genel bütçeden kredi verilmemesi belediyeleri değil, halkı cezalandırmaktır. Ayrıca bu “parti devleti” kurulduğunun açık bir itirafıdır. Yerel seçimlerde hezimete uğrayan iktidar, halkla belediyelerimizi karşı karşıya getirmek için elinden ne geliyorsa yapıyor, ancak bu güç zehirlenmesine en güzel cevabı halkımız verecek. Halk, kendisine hizmeti engelleyenlerden sandıkta hesap soracak. Antalya'nın, Antalyalı'nın geleceğine ipotek koymak kimsenin hakkı da haddi de değildir” dedi. 

“BELEDİYELERE ENGEL CUMHURBAŞKANININ TALİMATI” 

AK Parti İl Başkanı’nın söylediklerinin devlet yönetiminin nasıl raydan çıktığını çarpıcı bir biçimde ortaya koyduğunu dile getiren Budak, şunları söyledi: 

“İl başkanı açıkça AK Parti il örgütlerinin muhalefet belediyelerine kaynak aktarımının kısıtlandığını, projelerinin geciktirildiğini ve bununda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yapıldığını itiraf ederek ağzından baklayı çıkarıyor. Bu hukuksuz tutum sadece Antalya’da değil, muhalefet tarafından yönetilen tüm belediyelere karşı uygulanıyor. İl Başkanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un il teşkilatları onay vermeden hareket edemediğini de söylüyor. Belediyeleri il teşkilatları yönetecekse, halk neden belediye meclislerine seçimle yetki veriyor. Genel bütçe bu milletin vergilerinden oluşur. Belediye Başkanları da meclis üyeleri de milletin takdiri ile o görevlerde bulunuyor. Kimin parasını kimden sakınıyorsunuz? O krediler belediyelerimiz sınırlarında yaşayan vatandaşlarımızın huzuru, hizmete daha kolay erişimi için kullanılıyor. Bir de il başkanı yatırım için kullanılacağına inandıkları kredilere onay verdiklerini söylüyor. Lütfetmişsiniz. Bu açıklamalar halkın iradesiyle seçilen meclis üyelerinin iradelerinin de oy veren seçmenin iradesinin de hiçe sayıldığını gösteriyor”