Gündem
Giriş Tarihi : 08-12-2021 14:20   Güncelleme : 08-12-2021 14:20
Abone ol

CHP'li Bülbül Aydın'daki Polis Şiddetine İlişkin Konuştu

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Aydın Efeler’de yaşanan polis şiddetine ilişkin konuştu.

CHP'li Bülbül Aydın'daki Polis Şiddetine İlişkin Konuştu

Aydın Efeler’de; polis ve bekçinin, bir genci darbettiği görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. Görüntülerde polis memurunun ve bir bekçinin genci bina duvarına sıkıştırıp darp ettiği görülüyor.
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül de hızla yayılan ve tepki çeken görüntülerle ilgili konuştu. CHP’li Bülbül şunları söyledi:


“KANUNLAR, UYGULAYICILARI TARAFINDAN ÇİĞNENMEKTEDİR”
“AKP iktidarıyla birlikte ülke, hukuk devletinden hızla polis devletine evrilmiştir. Yasalar ve kanunlar, bunların uygulayıcıları tarafından çiğnenmekte ve yok sayılmaktadır. Milletin canı ve malını korumak, huzurunu kollamak için görev yapan kişiler, tam tersi tutum içerisine girmektedirler. Efeler ilçemizde üzülerek izlediğimiz görüntüler de bu söylediklerimi ispatlar niteliktedir. Polis, birilerinin emir eri olmamalı. Polis halkın polisi olmalı ve kendisinin de 81 milyonun vergisiyle görev yaptığını unutmamalıdır. AKP gider, polislik, bekçilik, askerlik gibi kutsal görevler kalır. Ancak bu tür davranışlar, bu meslekleri de üzerindeki üniformaları da lekeler. Şu andan itibaren yapılması gereken tek şey ise görevini kötüye kullanan ve tehditler savuran, polislik ve bekçiliğe yakışmayacak tutum içerisinde bulunan iki devlet memuruna karşı derhal soruşturma başlatılmalı ve görevlerinden uzaklaştırılmalıdır.”