Siyaset
Giriş Tarihi : 23-02-2022 11:56

CHP'li Bülbül'den Enflasyon Hesabı Yapan AKP'li Akbaşoğlu'na: 'Memleketi De Bu Hesapsızlıkla Yönetemiyorlar!'

CHP Aydın Milletvekili, Yüksek Disiplin Kurulu ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, AKP’li Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun enflasyon hesabına tepki gösterdi. CHP’li Bülbül, “Bu kafalardan kurtulmak için hemen seçim” dedi.

CHP'li Bülbül'den Enflasyon Hesabı Yapan AKP'li Akbaşoğlu'na: 'Memleketi De Bu Hesapsızlıkla Yönetemiyorlar!'

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, canlı yayında enflasyon hesabı yaparak "Fransa’da 150 Euro'ya dolan poşet şimdi 750 Euro'ya doluyor; yüzde 6-7 oranında enflasyon var" dedi. Enflasyon hesabıyla sosyal medyada gündem olan ve büyük tepki toplayan AKP’li Muhammet Emin Akbaşoğlu, sözlerine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. AKP’li Akbaşoğlu, "Kastımızla lafzımız arasında ortaya çıkan fark nedeniyle farklı değerlendirmeler söz konusu oldu" ifadelerini kullandı. Akbaşoğlu’nun sözlerine ilişkin CHP Aydın Milletvekili, Yüksek Disiplin Kurulu ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül’den de bir açıklama geldi. CHP’li Bülbül şöyle dedi:


“YÜZDE 7 ENFLASYONU 7 KAT ZANNEDİYOR!”
“AKP’li Akbaşoğlu daha önce ne söylemişti? 5 kişilik bir ailenin sabah, öğlen ve akşam, bir ay boyunca sadece çay ve simitle beslenmesi durumunda asgari ücretin aileye yeteceğini ve hatta üstüne para bile kalacağını söylemişti. Evet, Sayın Akbaşoğlu hiç utanmadan, hiç sıkılmadan bu sözleri sarf etmişti. Tutmayan çay-simit hesabıyla tanınan AKP'li Emin Akbaşoğlu şimdi de “Fransa’da 150 Euro ile dolan poşet, 750 Euro doluyor. Yüzde 7 enflasyon var, yani 7 kat arttı” demiş. Yüzde 7 enflasyonu 7 kat zannediyor! İşte memleketi de bu hesapsızlıkla yönetemiyorlar. Bu kafalardan kurtulmak için hemen seçim diyoruz”

AdminAdmin