Siyaset
Giriş Tarihi : 13-09-2016 13:19   Güncelleme : 13-09-2016 13:19
Abone ol

CHP'li Ekici: ''Huzursuz bir bayram geçiriyoruz''

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, ülkenin nereye gittiğini göremediklerini ve huzursuz bir bayram geçirdiklerini söyledi.Gaziantep'te CHP il binasında düzenlenen bayramlaşmaya CHP milletvekilleri Akif Ekici, Mehmet Gökdağ, İl Başkanı Hayri Sucu ve partililer katıldı.

CHP'li Ekici: ''Huzursuz bir bayram geçiriyoruz''

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, ülkenin nereye gittiğini göremediklerini ve huzursuz bir bayram geçirdiklerini söyledi.

Gaziantep'te CHP il binasında düzenlenen bayramlaşmaya CHP milletvekilleri Akif Ekici, Mehmet Gökdağ, İl Başkanı Hayri Sucu ve partililer katıldı. Bayramlaşmada gazetecilere gündemi de değerlendiren Milletvekili Akif Ekici, huzursuz bir bayram geçirdiklerini söyledi. Ülkenin nereye gittiğini göremediklerini vurgulayan Ekici, şöyle konuştu:

"Huzursuzuz. Ülkenin nereye gittiğini göremiyoruz. 15 Temmuz'da bir olağanüstü hal yaşandı. Halkın iradesi ile bu püskürtüldü. Burada şu görüldü; Atatürk, Atatürk ilkeleri ve laikliğin önemi net bir şekilde ortaya kondu. Ülkede çok kötü bir örgütlenme var diyoruz. Ne demek tarikatlar cemaatler ön plana çıkacak ve ülkenin yönetimi bir avuç bu insanlara teslim edilecek. Bunların temizlenmesi gerekiyor. Halkının üzerine kurşun sıkanların temizlenmesi gerekiyor. Bu kişilerin devletin idari kadrosundan temizlenmesi gerekiyor. Bu arada kurunun yanında yaşta yanıyor. Hiç suçu günahı olmayan insanlar cezalandırılmaya çalışılıyor. Hukukun üstünlüğü olmayan yerde bunlar ortaya çıkar."

haber24.com