Siyaset
Giriş Tarihi : 09-12-2020 14:11   Güncelleme : 09-12-2020 14:11
Abone ol

CHP’li Emre, Meclis kürsüsünden Fahrettin Altun’un son ‘icraatı’nı açıkladı: Şikâyet ettiği 80 yaşındaki bir teyzenin evine polis baskını yapıldı

TBMM Adalet Komisyonu CHP Sözcüsü, İstanbul Milletvekili Zeynel Emre; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un şikâyeti üzerine, İstanbul’da yaşayan 80 yaşındaki bir kadının evine polis baskını yapıldığı ve hakkında dava açıldığını bildirdi.

CHP’li Emre, Meclis kürsüsünden Fahrettin Altun’un son ‘icraatı’nı açıkladı:  Şikâyet ettiği 80 yaşındaki bir teyzenin evine polis baskını yapıldı

CHP’li Emre, TBMM Genel Kurulu’nda devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Adalet Bakanlığı ve yargı kurumlarının bütçesi üzerinde görüşlerini açıklarken, birkaç gün önce yaşanan ve kendisine iletilen bir soruşturmayı da duyurdu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından aldığı maaşlara ilişkin “Dört maaşın toplamı 100 bin liraya yakın” açıklamasının sosyal medyada paylaşılmasının ardından birçok vatandaşın paylaşımın altına yorum yazdığını kaydeden Zeynel Emre, yorum yazanlardan birinin de İstanbul’da yaşayan 80 yaşındaki E.B. isimli bir kadın olduğunu bildirdi. E.B. isimli vatandaşın, paylaşımın altına sadece “Yeter so.murdugu uz” yorumunu yazdığını ifade eden Zeynel Emre, şöyle dedi:

 

Saray kaynaklı kast sistemi işliyor

“Fahrettin Altun hakaretten şikâyette bulunuyor. Polisler eve geliyor, 80 yaşında kadın; çocukları diyorlar ki: ‘Ya, bunu adliyeye götürmeyin. Kalıtsal hastalıkları var, Covid salgını var. Hiç olmazsa burada ifade versin.’ ‘Haklısınız.’ diyorlar. ‘Teyze, biz bir savcıya soralım. İzin verirse senin ifadeni burada alalım.’ diyorlar. Savcı izin vermiyor, adliyeye götürüyorlar ve adliyede ifadesini alıyorlar. Asliye Ceza Mahkemesinde savcı hakaretten ceza istiyor, 125'in bütün maddelerinden ceza istiyor. İşte kişiye özel hukuk dediğimiz bu. Bu ifadede bir hakaret yok. Bu Parlamentodaki milletvekilleri de şikâyetçi olsa, belki orada da dava açmayacaklar ama saray kaynaklı bir kast sistemi oluşmuş ve oradaki herkese, her şeye özel muamele!”

 

Türkiye Cumhuriyeti’nde ‘hayır için’ kime ekstra maaş veriliyor!

            CHP’li Emre, Fahrettin Altun’un aldığı ikinci maaşı ‘hayır’ için kullandığı yönündeki açıklamasına da tepki göstererek, “Efendim, fazladan maaş alıyor, diyor ki ‘Ben hayır yapıyorum.’ Kardeşim kendi maaşınla yap hayrı. Var mı böyle bir şey? Türkiye'de hayır yapacaksa vatandaşımız, buyursun yapsın, herkes kendi maaşıyla yapıyor. Hayır için kime ekstra maaş veriyorlar Türkiye Cumhuriyeti'nde?” dedi.