Siyaset
Giriş Tarihi : 10-01-2018 15:17   Güncelleme : 10-01-2018 15:17
Abone ol

CHP'li Engin'den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla TBMM Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, "Görevlerini ifa ederken yaşamlarını yitiren basın emekçilerimizi saygı ve minnetle anıyor, halkımızın doğruları ve gerçekleri öğrenmesi için, baskılara boyun eğmeden, korkusuzca ve tarafsızca mesleğini yapmaya çalışan tüm gazetecilerimizi, parlamento muhabirlerimizi, yerel basın emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum" dedi.

CHP'li Engin'den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Ülkemizde yüzün üzerinde gazetecinin tutuklu, binlerce gazetecinin ise işsiz olduğunu söyleyen Didem ENGİN, "İş bulabilen gazetecilerimiz ise ağır çalışma koşulları ve özlük hakları sorunları ile karşı karşıyalar" diye konuştu.

DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SIRALAMASINDA 155. SIRAYA DÜŞTÜK 

Didem ENGİN, Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi'nde ülkemizin 180 ülke arasında 155. sıraya gerilemiş durumda olduğunu hatırlatarak "Halbuki basın özgürlüğü halkımızın haber alma ve bilgi edinme özgürlüğüdür" dedi. 

PARLAMENTO MUHABİRLERİNİ VE YEREL BASIN EMEKÇİLERİNİ DE UNUTMADI

Didem ENGİN, konuşmasını "Görevlerini ifa ederken yaşamlarını yitiren basın emekçilerimizi saygı ve minnetle anıyor, halkımızın doğruları ve gerçekleri öğrenmesi için, baskılara boyun eğmeden, korkusuzca ve tarafsızca mesleğini yapmaya çalışan tüm gazetecilerimizi, yerel basın emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum" sözleriyle tamamladı.