Siyaset
Giriş Tarihi : 02-09-2016 14:39   Güncelleme : 02-09-2016 14:39
Abone ol

CHP'li Erkan Aydın: ''Emekliler bayramda ikramiye bekliyor''

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na verdiği önergede emeklilere bayramdan önce ikramiye verilip verilmeyeceğini sordu.

CHP'li Erkan Aydın: ''Emekliler bayramda ikramiye bekliyor''

Erkan Aydın, Bakan Müezzinoğlu’na verdiği soru önergesinde Kurban Bayramı’nın 9 güne çıkarılması üzerine maaş ödemlerinde de bir düzenleme yapıldığının bilindiğini ve buna göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ile memur emeklisi ve SGK, BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemelerinin Kurban Bayramı’ndan önce yapılması için ilgili bakanlıklara talimat verildiğini hatırlattı.

Aydın, “Kamuoyuna maaş ödemelerinin 08-09 Eylül 2016 tarihinde yapılacağı da kaydedilmiştir. Bununla birlikte daha önce Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamalarda emeklilere promosyon ödenmesine ilişkin bankalarla görüşüldüğü, yapılacak anlaşmayla emeklilere 13’üncü maaşı (1 maaş ikramiye) getirileceği ifade edilmiştir” dedi.

EMEKLİLER İKRAMİYE BEKLİYOR

Aydın, Müezzinoğlu’na şu soruları yöneltti:

“Emeklilerin bir maaş ikramiye alabilmeleri için gerekli anlaşma sağlandı mı? Bir banka ile anlaştığınızı, diğerleriyle görüştüğünüzü bildirmiştiniz? Bu konuda gelinen son durum nedir? Binlerce yaşam mücadelesi veren emekli umutla ikramiye beklemektedir. Söz konusu ikramiyenin ödemesini Kurban Bayramı öncesine (8-9 Eylül) yetiştirebilecek misiniz? Özelikle yaptığınız açıklamalar emeklilerde büyük bir umut yarattı. İkramiyelerin ödenmemesi halinde bu umutları boşa çıkarmanın devlet ciddiyetiyle bağdaşıp-bağdaşmayacağı konusunda ne düşünüyorsunuz?”