Siyaset
Giriş Tarihi : 28-01-2020 11:00
Abone ol

CHP'li Genbeş'den Ümit Uysal'a Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkan Adayı Hakan Genbeş ve yol arkadaşları Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a makamında kalabalık bir ziyaret gerçekleştirdiler.

CHP'li Genbeş'den Ümit Uysal'a Ziyaret

Samimi geçen buluşmada ilk sözü alan; Hakan Genbeş:  ‘Öncelikle partimizin Gençlik Kollarından yetişen İl Başkanlığımızı da yapan Belediye Başkanınımız Ümit Uysal’ın gençliğe verdiği önemi sadece biz değil tüm Türkiye biliyor. Bizde her zaman örnek ve ilham aldığımız çok değerli bir başkanımızın bugün bize bugün gösterdiği misafirperverlik için çok teşekkür ediyoruz. Ben 1993 Muratpaşa Zeytinköy doğumluyum. Zeytinköy deyince çoğu insanımızın aklına olumsuzlukla anılan bir mahalle geliyor. Lakin bizim mahallemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün subayıdır. Çanakkale’de yatan Mehmet Gazi’dir. O da bizim kökümüz ve dedemiz olur. Yani Zeytinköy özü itibariyle Cumhuriyetçi ve Atatürkçü bir mahalledir. 1980’de ülkemize, demokrasimize yapılan darbeyeyle birlikte bizim gibi cumhuriyetçi ve solcu mahallelerde payını aldı. Yıllardır içimizden bir siyasetçi çıkaramadık, suç örgütlerine ise alan açıldı. Biz ise bu mahalleyi karanlık yapılara teslim etmeyeceğiz dedik. 2014’ten önce bizim mahallemiz çok kötü durumdaydı. Lakin Ümit Uysal başkanımızın göreve gelmesiyle birlikte, babam Kemal Genbeş’in muhtarlığa seçilmişti, mahallemizin çehresi değişti, mahallemiz rant çetelerinin kıskancından kurtarılıp, emekçi halkımız lehine kentçi bir belediyecilikle yeniden yapılandırıldı. Tabi mahalemizin bu olumlu durumunun en büyük sebebi başkanımız Ümit Uysal’dır.

Bugün mevcut Gençlik Kolları İlçe başkanım Orhan Aykaç ile birlikte mevcut Muratpaşa Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyorum. 31 Mart Yerel seçimlerinde Muratpaşa’da partimizin oyunu yükselterek Büyükşehir’i almamızda gençlik olarak katkı sağladık. Partimizin yerel seçimlerde gösterdiği başarı sonucu, iktidar yolunun bizlere sonuna kadar açıldığı bugünlerde;yol arkadaşlarımın isteği ve takdiriyle  Muratpaşa Gençlik Kolları Başkanlığına Aday oldum. Eğer 2 Şubat Pazar günü kongremizde seçilirsem, hiç gençlik kolları odasında oturmayacağız. Partimiz bayrağını ilçemizde bir adım daha yükseye çıkarmak için mücadele edeceğiz. Ülkemizde sosyal belediyecilik yönünden başarılarıyla parmak gösterilen Muratpaşa Belediyemizin projelerini icraatlarını mahalle mahalle, sokak sokak vatandaşlarımıza anlatacağız, gençliği partimize kazandıracağız. Burda Ümit Uysal Başkanımın yanında da söz veriyorum. Çok çalışacağız.’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.


Daha sonra söz alan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise, Bu kadar çok gencin ziyarete gelmesinden duyduğu mutluluğu belirterek, Ülkemizin bütün komşularımızdan daha gelişkin daha ileride bir ülke olmasını sağlayan öznenin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu belirtti. Gençlik kollarının parti için önemini vurgulayan Uysal, Gençlik Kolları romantik olmayan, idealist olmayan bir yapı 40 yaşından sonra hayatın gerçekleri içinde savrularak anlamsız bir yapıya dönüşeceğini ifade etti. Zeytinköy’e de değinen Uysal, 2014 belediye başkanı seçildikten sonra mahalleye ilişkin Kentsel dönüşüm başlığıyla yağmaya açılmasına dair gelen tüm teklifleri reddettiğini belirterek, tapu sorunu da olan mahallemizde, 6-7 entegre projeyle birlikte mahalleyi yerinde güzelleştirdiklerini belirtti. Son olarak Cumhuriyet Halk Partisinin hem tarihsel hem güncel önemini vurgulayan Uysal, gençliğin bu sorumluluğu taşımaya dair duyduğu cesareti ve azmi tebrik ederek, Hakan Genbeş ve yol arkadaşlarına başarılar diledi. Gençlik kolları kongresinin demokrasi şöleni içinde geçeceğine dair inancını belirtti.