Siyaset
Giriş Tarihi : 24-01-2022 19:01   Güncelleme : 24-01-2022 19:01

CHP’li gençler Mumcu’yu andı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Gençlik Kolları Başkanlığı, 29 yıl önce suikast sonucu evinin önünde hayatını kaybeden Gazeteci Uğur Mumcu için anma programı düzenledi.

CHP’li gençler Mumcu’yu andı

29 yıl önce evinin önüne konulan bombanın patlaması üzerine hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu için CHP Uşak İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından anma programı düzenlendi. 

“ÖZLEM İLE ANIYORUZ”

Gazeteci Mumcu’yu anma programının açılış konuşmasını yapan CHP Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı, “Gerek gazeteci, gerek araştırmacı yazar kimliğiyle Türk toplumu nezdinde büyük bir saygınlığa sahip olan gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun uğradığı menfur saldırıda hayatını kaybederek bizleri kedere boğmasının bugün 29. yıl dönümü. O araştırmacı gazeteciliğin öğreticisi, yol göstericisi, örnek ismiydi. Aydın, ahlaklı, cesur, idealist kişiliği, mücadeleciliği ve yazarlığı ile gelecek kuşaklara, ülkemize umut ve güven kaynağı olmaya devam edecektir.

  Aydın ölümünü kendi elleri ile seçen kişidir. Uğur Mumcu’da böyleydi. Aydın cinayetleri bir beden cinayeti değildir. Aydınları katledenler onların bedenlerinden önce fikirlerini hedef alırlar. Uğur Mumcu’yu öldürenler de Uğur Mumcu’dan önce fikirlerini hedef aldılar. Fikirlerini öldürebileceklerini sandılar. O nedenle Uğur Mumcu’yu yaşatacaksak fikirlerini yaşatacağız. Anacaksak bir ölünün arkasından el açıp dua ettiğimiz, yas tuttuğumuz gibi değil fikirlerini yaşatarak yapacağız. Eminim Uğur Mumcu bugün yaşasaydı bütün devrimciler gibi bunu düşünürdü.

Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi… Bir gün sesimiz hepimizin kulaklarında yankılanacak ey halkım, unutma bizi…

Özgürlüğe adanmış bir top çiçek gibiyiz şimdi, hep birlikteyiz ey halkım unutma bizi unutma bizi, unutma bizi…

  Karanlık güçlere karşı eşit, özgür, demokratik bir Türkiye için mücadele eden, bu uğurda canını veren Uğur Mumcu başta olmak üzere, insanlığın ortak değerlerini savundukları için katledilen bütün basın emekçilerini, bilim insanlarımızı ve aydınlarımızı saygıyla anıyoruz." dedi.

AdminAdmin