Gündem
Giriş Tarihi : 15-10-2018 18:02   Güncelleme : 16-10-2018 09:58
Abone ol

CHP’li Gençlerden Örnek Olacak Bilişim Kampı

​Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, Bilgi ve İletişim Teknolojileri kampı düzenliyor. Kamp hakkında bilgi veren CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Gençlik Kolları Genel Başkan yardımcısı Mesut Metin, “Sosyal medya, güvenli internet, teknoloji ve daha birçok konu için bir araya geleceğiz” dedi.

CHP’li Gençlerden Örnek Olacak Bilişim Kampı

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, Bilgi ve İletişim Teknolojileri kampı düzenliyor. Kamp hakkında bilgi veren CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Gençlik Kolları Genel Başkan yardımcısı Mesut Metin, “Sosyal medya, güvenli internet, teknoloji ve daha birçok konu için bir araya geleceğiz” dedi.

CHP Gençlik kollarının Marmaris’te düzenleyeceği Bilgi ve İletişim Teknolojileri kampındaki konuşmacılar; Alphan Manas, Osman Akın, Can Karatoprak, Taylan Özdemir, Ezgi Özçelik Kuzucu ve Lusnika Works ekibinden oluşacak.

Bilişim Kampında; Güvenli İnternet, Sosyal medya yaklaşımları, arama motorlarının doğru kullanımı, Yerel yönetimlerde sosyal medya, Dijital kampanya atölyesi ve satranç hamlelerinin sosyal medya üzerindeki etkisi ile altın oran konuları anlatılacak.

Tüm gençlerin çoğu zamanının internette ve sosyal medyada geçtiğini söyleyen Mesut Metin kampın amacının bu doğrultuda birçok olumlu noktaya değineceğini işaret etti. Bu mecralarda etkileşim oranının yüksek olmasının altını çizen Metin, “ Medya okuryazarlığı ve Sosyal medyada nasıl refleks gösterilir bu kampta hep beraber öğreneceğiz. Aynı zamanda sadece İl Bilişimleri sorumlularıyla da kalmayacak. Sosyal medya, İnternet bilişim dünyasına katkı sunmak isteyen veya orda kendini geliştirmek isteyen herkesi bekliyoruz. Bilişim Kampını kazanan arkadaşları 19 Ekim de açıklayacağız” dedi.

Sosyal Medya ve İnternetin gün geçtikçe hayatımızın her alanında daha da etkin olduğunu belirten Metin, “24 Haziran Seçimlerinde de gördük ki sosyal mecralar ve internet, seçimlerde de etkili olmaya başladı. Önümüzdeki seçimlerde de sosyal medyanın bu doğrultudaki gücü daha da fazla olacak ve basılı materyaller yavaş yavaş etkisini kaybedecektir” ifadelerini kullandı.

TRT Devletin Kanalı olması rağmen tarafsızlığını yitirmiştir

Mesut Metin CHP’nin basın kuruluşlarında yer alamadığının hatta Cumhurbaşkanı seçimlerinde gerek Sayın Muharrem İnce ve gerekse diğer adaylar, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a göre gözle görünür şekilde daha az yer aldığını ifade etti.

Bizlerin medyada yer alması iktidar eliyle engelleniyor diyen Metin, “Biz yeni dönemde Türkiye’nin her yerinde yurttaş gazeteciği yapacak gönüllü muhabirlerimizi arıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında örgütlü olan CHP Gençlik Kolları olarak Gönüllü Muhabirlerimizle halkın doğru bilgiye ulaşmasını sağlayacağız.

www.baskagelecek.com adresindeki başvuru formumuzda gönüllü muhabirlik diye bir seçenek var. Bunu tercih eden arkadaşlarımızla gerek kampta gerekse kamptan sonra ayrı bir toplantı yapacağız. Sosyal medya ve internet gazetesi sayesinde daha çok insana ulaşarak kendimizi anlatacağız” dedi.

Bizim değişimden anladığımız, siyasetin gençleşmesidir

Partide konuşulan değişim ile gençlerin değişim anlayışı arasında ciddi bir fark var diyen Metin, “ İnsanların değişmesi değişim getirmez. Eğer zihniyet ve anlayış aynı ise insanların değişmesinin hiçbir anlamı yok. Biz daha çok yapısal değişiklikleri arzu ediyoruz. Bu yapısal değişiklikler için çalışmalar yapıyoruz. Örnek verecek olursak; Tüzük kurultayında %10 olan gençlik kotasını %20 yükselttik. Bizim değişimden anladığımız, siyasetin gençleşmesidir.”