Siyaset
Giriş Tarihi : 17-05-2021 14:44   Güncelleme : 17-05-2021 14:44
Abone ol

CHP’li Gökçen açıkladı: Gençler isyan ediyor 'Üniversitelerimiz oteller kadar değerli değil'

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, üniversitelerde uzaktan eğitime devamın gençleri olumsuz etkilediğini dile getirdi.

CHP’li Gökçen açıkladı: Gençler isyan ediyor 'Üniversitelerimiz oteller kadar değerli değil'

Gökçen, şu ifadeleri kullandı:

“Üniversiteler 1 yılı aşkın bir süredir kapalı. ‘Uzaktan devam ediyor’ diyemiyoruz, ‘kapalı’ diyoruz çünkü ortada gerçek anlamda bir eğitim, gerçek anlamda bir bilim öğretimi ve üretimi yok. Uzaktan eğitim sürecinde baştan sona her şey savsaklandı. Üniversite personeli uzaktan eğitimle ilgili bilgilendirilmedi, öğrencilere destek yetersiz kaldı, gençlere ve ailelere bir tek plan bile açıklanmadı. Üniversite eğitimi bugün tüm Türkiye’de “varmış” gibi yapılıyor.

Türkiye’nin çeşitli illerinden üniversiteli gençlerle bir araya geldik. Aylardır evden çıkarılmayan gençler, uzun saatler bilgisayar başında aşırı ödev ve sorumluluk yüklemesinden; arkadaşlarının bilgisayar ve internete erişemiyor olmasından ve bu eşitsizliğin hayatı ve adalet kavramını sorgulamaya itmesinden şikayet ediyorlar. Gençler onları bekleyen geleceksizlik yüzünden geceleri uykusuz ve aylardır bunalımda. “Turistler kadar değerli değiliz” diyen gençler, artık “üniversitelerimiz de oteller kadar değerli değil” demeye başladılar.”