Gündem
Giriş Tarihi : 17-09-2020 10:35   Güncelleme : 17-09-2020 12:18
Abone ol

CHP'li Gökçen: 'Çocukları koruyamıyoruz değil, çocukları korumuyoruz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen Sosyal Medya hesabından açıklamalarda bulundu.

CHP'li Gökçen: 'Çocukları koruyamıyoruz değil, çocukları korumuyoruz'

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen,"Üç öz kızını 8-9 yaşlarından itibaren en az 6-7 yıl istismar eden sanığın yargılandığı davada tanık ifadesi değişti, tanığa baskı mesajları belgelendi, ben davayı takip ediyorum diye sanık AKP’li olduğu için yargıya müdahale etmekle suçlandım. Ve o sanık bugün tahliye edildi." ifadelerini kullandı.

Gökçen'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

"Üç öz kızını 8-9 yaşlarından itibaren en az 6-7 yıl istismar eden sanığın yargılandığı davada tanık ifadesi değişti, tanığa baskı mesajları belgelendi, ben davayı takip ediyorum diye sanık AKP’li olduğu için yargıya müdahale etmekle suçlandım. Ve o sanık bugün tahliye edildi.

Kızlardan biri küçükken evden kaçıyor, karakola gidip babasından korktuğunu söylüyor. Olayı anlatmaya çalışıyor ve polisler eve geri gönderiyor. Bugün bu olayın benzeri kim bilir kaç vaka vardır, düşünmek bile istemiyorum. Çocuklarımızı koruyamıyoruz değil, korumuyoruz.

Bir önceki duruşmada kadınların saatlerce ağlama kriziyle ifadelerinden sonra tutuklama kararı verilirken, hatta duruşma akşamı tehlike altında oldukları için koruma eşliğinde evlerine götürülürken nasıl oluyor da bugün tahliye veriliyor? Adalet istiyoruz. #ÜçKardeşeSesOl"