Siyaset
Giriş Tarihi : 06-08-2021 14:49   Güncelleme : 06-08-2021 14:49
Abone ol

CHP'li Gökçen: “Cumhurbaşkanı değişmeden iyi bir eğitim sistemi hayal.”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Milli Eğitim Bakanının istifasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

CHP'li Gökçen: “Cumhurbaşkanı değişmeden iyi bir eğitim sistemi hayal.”

CHP’li Gökçen, “Dün gece yayımlanan Resmi Gazete’de yeni rejimin yeni kelimelerinin yazıya geçildiğini gördük. Neydi bu yeni kavramlar? Tek taraflı bir irade beyanı olması gereken istifa yerine affını istemek, sarayın muktedirinin de görevden af ralebini kabul etmesi. Hukuk dışı, sistemi yozlaştıran; kurumlar ve kuralların değil, kişilerin sözünün geçtiği bir düzeni bugün de Resmi Gazete’ye geçirdiler.” dedi.

Gökçen, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapboz haline getirdiği eğitim sistemine 8. bakanla devam edecek. Pandemi döneminde eğitime erişemeyen milyonlarca gencin, eğitim alamayan yoksul öğrencinin hayal kırıklığının hesabını vermeyi bırakın bir özeleştiri yapmaya bile tenezzül etmeyecekler. Her seferinde yeni umutlar pazarlayacak, bunu yaparken de Resmi Gazetelere süslü ifadeleri nasıl yazsak, propaganda bakanlığımızı nasıl çalıştırsak diye düşünecekler. Düşünmedikleri tek şey 19 yıldır olduğu gibi öğrenciler olacak.” ifadelerini kullandı.

Gökçen, “Gençlerin iyi ve erişilebilir bir eğitim alması, bu eğitim sisteminin bilimsel bir şekilde ve eğitim uzmanlarıyla birlikte ele alınarak kurgulanması gerekiyor. Kimseyi geride bırakmayan bir eğitim sistemi istiyoruz. Her seferinde yeni bir bakanla, yeni sözlerle, yeni imaj çalışmalarıyla umut satılmasını değil, bu anlayışın kökten değişmesini istiyoruz. Biliyoruz ki bu değişim de yorulmuş, yozlaşmış bir saray hükümetinden gelmeyecek. Bakan değişti yetmez, Cumhurbaşkanı değişmeden iyi bir eğitim sistemi yalnızca bir hayal.” dedi.