Siyaset
Giriş Tarihi : 27-12-2020 12:57   Güncelleme : 27-12-2020 12:57
Abone ol

CHP'li Gökçen: 'Gençliğimizi çaldınız. Geceleri biz rahat uyuyamıyoruz. Uyuyabilenler, utanın!'

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Türkiye’de gençliğin sorunlarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

CHP'li Gökçen: 'Gençliğimizi çaldınız. Geceleri biz rahat uyuyamıyoruz. Uyuyabilenler, utanın!'

Gökçen, “Bugün sosyal medyada paylaşılan bir videoda hepimiz gördük. ‘Sağlıkçıyım, 24 saat nöbet tutuyorum, cüzdanım boş’ diyen bir genç, karşısında ‘başka yerde paran olmadığını nereden bileyim’ diyen biri. Genç diyor ki ‘O kadar mutsuzum, o kadar umutsuzum, o kadar önümü göremiyorum ki bu röportajı yaptıktan sonra evime giderken bana araba çarpıp ölsem gözüm açık gitmez’. Milyonlarca gencin içinde bulunduğu durum bu. Artık üzgün bile değiliz, öfkeliyiz, kızgınız çünkü gençliğimizi çaldınız.” dedi.

Gökçen, “Bize bir gençlik borçlusunuz. Sözümüz olsun, hesabını soracağız. Gençlerin bugününü çaldınız, yarınını bu ülkede kurabilmesi için her geçen gün tüm enerjimizin fazlasını, tüm emeğimizin fazlasını ortaya koyacağız. Geceleri biz rahat uyuyamıyoruz. Uyuyabilenler, utanın. Bugünümüzü, geleceğimizi çalan; bir kuşağın hayallerini çalan Recep Tayyip Erdoğan, utan!” ifadelerini kullandı.