Siyaset
Giriş Tarihi : 26-11-2019 13:55
Abone ol

CHP'li Gökçen: 'Saray siyasetinin gençlere verebileceği hiçbir şey yok'

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, genç işsizliğinin yüzde 27,4’e yükseldiğini hatırlatarak “Televizyonlarda, sarayda ne konuşulursa konuşulsun Türkiye’nin baş gündemi budur. 5 milyondan fazla genç ne eğitimde, ne de istihdamda.” ifadelerini kullandı.

CHP'li Gökçen: 'Saray siyasetinin gençlere verebileceği hiçbir şey yok'

Gökçen, “Kalitesiz üniversiteyi yoksulluktan çıkış yolu olarak sunanlar üniversiteyi bitirenlere ‘ne yaparsan yap beni ilgilendirmez’ diyor. İş bulmak için en çok tercih edilen mesleklerden olan hukuk mezunu stajyer avukatlar bile bedavaya, yeni avukatlar neredeyse asgari ücrete çalışıyor.” dedi.

Gökçen, “Büyük şirketlerin vergi borcunu devletin bütçesinden silmek nasıl bir ihtiyaç, iş bulamadığı için Kredi Yurtlar Kurumu kredilerini ödeyemeyen gençlerin borcunu silmek nasıl bir lüks olabilir? İstediği alanda eğitim almak için başta heyecan duyan gençler, önce ideallerini, sonra bu ülkeye dair ümitlerini kaybediyorlar. Saraydan alıp halka vermeyen siyasetin artık gençlere vadedebileceği hiçbir şey yok” dedi.